نیم نگاه

طلای با قیمت دلار برای دارندگان ارز خارجی ارزان‌تر شد

توفیق اقتصادی:قیمت طلا ، پنجشنبه (۱۸ ژانویه) به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازدهی خزانه‌داری افزایش یافت اما با کاهش خوش‌بینی سرمایه‌گذاران نسبت به کاهش نرخ پس از اظهارات تند مقامات بانک مرکزی و داده‌های قوی، نزدیک به پایین‌ترین سطح پنج هفته اخیر خود باقی ماند.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، یک روز پس از سقوط به ۲۰۰۱ دلار و ۷۲ سنت که پایین‌ترین میزان از ۱۳ دسامبر است، با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰۱۰ دلار و ۵۹ سنت در هر اونس رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۰۱۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.
دلار آمریکا ۰.۲ درصد کاهش یافت که باعث شد طلای با قیمت دلار برای دارندگان ارز خارجی ارزان‌تر شود. بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده نیز کاهش یافت.
خرده فروشی ایالات‌متحده در دسامبر بیش از حد انتظار افزایش یافت و اقتصاد را در سال جدید ثابت نگه داشت.
فایننشال تایمز گزارش داد، اگر سیاستگذاران خیلی زود نرخ‌ها را کاهش دهند، تورم را می‌توان دید و هشدار داد که نزول تورم به سمت هدف ۲ درصدی بانک مرکزی احتمالاً در ماه‌های آینده کند می‌شود.
طبق گزارش رویترز، نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد. نرخ تورم سالانه قیمت مصرف‌کننده بریتانیا برای اولین‌بار در ۱۰ ماه گذشته در دسامبر افزایش یافت.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۲.۶۱ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۸۸۵.۳۸ دلار رسید و پالادیوم ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۲۶.۵۴ دلار رسید.
Bookmark and Share
» ارسال نظر

نوشته های مرتبط