نیم نگاه

سبقت سولانا از دوج‌کوین و کاردانو

توفیق اقتصادی:بازدهی ماهانه بیت‌کوین ۲۸ درصد است، اما در همین مدت قیمت سولانا ۸۰ درصد رشد داشته است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، بیت‌کوین با فتح کانال ۳۵ هزار دلار بازدهی ماهانه ۲۸ درصدی را تجربه می‌کند و در بهترین پوزیشن از اردیبهشت پارسال قرار دارد، اما شگفتی‌ساز این روز‌های بازار ارز دیجیتال را می‌توانیم سولانا بدانیم. قیمت سولانا ظرف ۲۴ ساعت قبلی ۱۰ درصد رشد داشته و بازدهی هفتگی و ماهانه آن به‌ترتیب مثبت ۳۵ و مثبت ۸۰ درصد برآورد می‌شود. سولانا با نماد SOL از حیث تسلط به بازار ارز دیجیتال از امثال دوج‌کوین و کاردانو و ترون سبقت گرفته و در ۲۴ ساعت قبلی حجم خریدوفروش‌های آن فقط از بیت‌کوین، اتریوم و تتر کمتر بوده است.
یک| سولانا در بهترین پوزیشن از مرداد ۱۴۰۱
قیمت سولانا ظرف ۲۴ ساعت گذشته درحالی به مرز ۴۵ دلار نزدیک شد که ۱۵ ماه از آخرین حضور سولانا در این محدوده می‌گذرد. ۲۳ مرداد پارسال قیمت سولانا از کانال ۴۵ هزار دلار پایین آمد و در این مدت قیمت سولانا حتی تا ۸.۱۷ دلار هم پایین رفت. حالا همزمان با روند صعودی بیت‌کوین در روز‌های گذشته، سولانا هم روی دور صعودی افتاده و تا قله ۱۵ ماهه خودش پیشروی کرده است. قیمت سولانا به‌پول خودمان تقریبا معادل دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.
دو| بازدهی ماهانه سولانا؛ ۸۰ درصد
قیمت سولانا در ۲۴ ساعت قبلی از ۳۹ دلار تا ۴۵ دلار رفته و موقع نگارش این مطلب به حوالی ۴۳ دلار رسیده است. همین عدد ۴۳ دلار، بازدهی روزانه سولانا را به حدود ۱۰ درصد می‌رساند، اما آن‌هایی که از یک هفته قبل در کیف پولشان سولانا داشتند، به سود ۳۵ درصدی رسیدند.
نمودار سولانا رشد قیمت آن را درقیاس با دو هفته قبل یعنی اواخر مهرماه حدود ۷۹ درصد و درمقایسه با یک ماه قبل ۸۰ درصد نشان می‌دهد. برای اینکه درک بهتری از شگفتی‌سازی سولانا داشته باشید، لازم بدانید بازدهی بیت‌کوینی که با رسیدن به محدوده ۳۵ هزار دلار دوباره روی زبان‌ها افتاده است، نسبت به هفته قبل ۲.۵ درصد، درمقایسه با دو هفته قبل ۲۳ درصد و نسبت به ماه گذشته ۲۸ درصد تخمین زده می‌شود.
سه | سبقت سولانا از دوج‌کوین و کاردانو
سولانا با نماد SOL حدود ۱.۲ درصد از سهم بازار ارز دیجیتال را دراختیار دارد. کل ارزش بازار ارز دیجیتال حدود ۱.۳۵ تریلیون دلار محاسبه می‌شود و از این مقدار پول حدود ۱۷.۵ میلیارد دلار به سولانا تبدیل شده است. این عدد باعث می‌شود سولانا بین تقریبا هشت هزار و ۸۰۰ ارز دیجیتالی که فعلا وجود دارد، جایگاه هفتم را مال خود کند و از این جهت بالاتر از ارز‌های دیجیتالی مثل دوج‌کوین، کاردانو و ترون قرار بگیرد. حجم معاملات روزانه سولانا در ۲۴ ساعت قبلی به عدد معنادار ۳.۶ میلیارد دلار رسیده و از این جهت حجم خریدوفروش‌های شبانه‌روز اخیر سولانا فقط از بیت‌کوین و اتریوم و تتر کمتر بوده است.
چهار | ریزش ۸۳ درصدی سولانا از قله تاریخی
قیمت سولانا درمقایسه با قله تاریخی خودش حدود ۸۳ درصد کمتر است. آبان ۱۴۰۰ و همزمان با رکوردشکنی تاریخی بیت‌کوین، قیمت سولانا هم تا مرز ۲۶۰ دلار بالا رفت. کاهش تقریبا ۲۲۰ دلاری قیمت سولانا در این مدت معادل ریزش ۸۳ درصدی است، اما ایرانی‌هایی که در این مدت در کیف پولشان سولانا داشتند، به‌خاطر رشد قیمت دلار، ضرر کمتری متحمل شدند و بررسی‌های فرارو بازدهی منفی ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.
پنج | پیش‌بینی قیمت سولانا
قیمت سولانا به حوالی محدوده مقاومتی ۴۵ دلار رسیده است و تحلیل‌های تکنیکال دو حالت کلی از پیش‌بینی قیمت سولانا را نشان می‌دهند. سولانا اگر موفق به عبور از محدوده ۴۵ دلار شود، احتمال رسیدن آن به محدوده ۴۸ دلار وجود دارد و در قدم‌های بعدی هولدر‌های آن می‌توانند امیدوار به عبور از مرز ۵۱ و حتی ۵۵ دلار باشند. با این حال اگر سولانا موفق به عبور از محدوده مقاومتی ۴۵ دلار نشود، ممکن است ابتدا سنگر ۴۳ دلار را از دست بدهد و آنوقت نگرانی‌هایی هم بابت سقوط سنگر‌های ۳۸ و ۳۵ دلار وجود دارد.

نوشته های مرتبط