بازار سرمایه

کدام بانک ها پرسپولیسی می شوند!

توفیق اقتصادی:قرار است که یک کنسرسیوم شامل پنج بانک، ۸۱ درصد از سهام پرسپولیس را خریداری کنند تا معضل مالکیت مشترک حل شود.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، به نظر می رسد که پس از ماه ها تلاش و پیگیری مستمر از سوی وزارت ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد و دارایی، سرانجام معضل بزرگ مالکیت مشترک دو تیم بزرگ پایتخت حل شده تا سرخابی ها بتوانند بدون مشکل و دغدغه، برای دریافت مجوز حرفه ای اقدام کنند.
با توجه به قوانین سفت و سختی که کنفدراسیون فوتبال آسیا طی سالهای اخیر داشته است، مالکیت مشترک سرخابی ها مانع بزرگی در راه دریافت مجوز حرفه ای بوده و می بایست حداقل یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس از سایه مالکیت وزارت ورزش خارج شود وگرنه هر دو تیم از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می شدند.
در ماه های گذشته تلاش زیادی برای واگذاری استقلال و پرسپولیس صورت گرفت و در این زمینه، مذاکرات متعددی با شرکت‌ها و موسسات مختلف انجام شد از جمله سازمان تامین اجتماعی و هلدینگ خلیج فارس که هیچ کدام به نتیجه نرسید تا اینکه پای بانک‌ها به میان آمد و از بانک ملت و بانک تجارت به عنوان مالکین سرخابی ها یاد شد که این موضوع نیز بی نتیجه بود.
در روزهای اخیر، دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به مزایده گذاشته شدند اما از آنجایی که هیچ خریداری برای دو تیم اقدامی نکرد، این مشکل حل نشده باقی ماند تا اینکه برنا نوشته است در حالی که در تعطیلات نوروز ۵۱ درصد سهام باشگاه پرسپولیس برای واگذاری عرضه شد اما نبود مشتری باعث شد تا این اتفاق رخ ندهد.
۸۱ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس آگهی می شود
بعد از این موضوع، اعلام شد که باید ۸۱ درصد سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال عرضه شود تا کنفدراسیون فوتبال آسیا با واگذاری این دو باشگاه موافقت کند.
حالا در مورد واگذاری باشگاه پرسپولیس اطلاعات جدید و دقیقی به دست آمده است. طبق اعلام منابع معتبر، روز شنبه ۸۱ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس آگهی روزنامه خواهد شد تا گام بزرگی برای فروش این مقدار سهام برداشته شود.
سپس روز سوم اردیبهشت این ۸۱ درصد به فروش خواهد رفت. گفتنی است که یک کنسرسیوم شامل پنج بانک این ۸۱ درصد را می‌خرند.
طبق اطلاعات به دست آمده یکی از این بانک‌ها عمده سهام را (احتمالا ۴۶ درصد) در اختیار خواهد گرفت و ۳۵ درصد باقی مانده مابین دیگر بانک‌ها تقسیم خواهد شد تا بالاخره این اتفاق مهم یعنی واگذاری باشگاه پرسپولیس به سرانجام برسد.

نوشته های مرتبط