بازار سرمایه

پیش بینی بازار سهام شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲

توفیق اقتصادی: روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل و شاخص هم وزن بورس تهران روند مشابهی داشتند. شاخص‌ها از ابتدا روند صعودی داشتند و در یک ساعت پایانی این روند متوقف شد و عرضه رشد کرد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل رشد 5 هزار و 891 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن نیز 4 هزار و 445 واحد بالا آمد. شاخص کل فرابورس  105 واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس هزار و 373 واحد افزایش پیدا کرد.
در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 388 نماد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 322 نماد کاهش یافت، به عبارت دیگر، 55 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 45 درصد بازار افت قیمت داشتند.
روز چهارشنبه در بورس شرکت بیمه ملت (ملت)، شرکت پشم شیشه ایران (کپشیر) و شرکت افست (چافست) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (سدبیر) و شرکت شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.
در بورس نمادهای وبوعلی (شرکت سرمایه گذاری بوعلی)، سدشت (شرکت صنایع سیمان دشتستان) و تکنو (شرکت تکنو تار) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری سبحان (وسبحان)، شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) و شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
در معاملات چهارشنبه، 51 نماد صف خرید داشتند و 57 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد یک درصدی نسبت به روز کاری قبل به 182 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 9 درصدی به 316 میلیارد تومان رسید.
روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل و شاخص هم وزن بورس تهران روند مشابهی داشتند. شاخص‌ها از ابتدا روند صعودی داشتند و در یک ساعت پایانی این روند متوقف شد و عرضه رشد کرد. همچنین شاهد خروج پول حقیقی به میزان 67 میلیارد تومان بودیم. نماد شستا بیشترین خروج سرمایه را داشت پس از آن، نمادهای ثفارس، دسبحان، فملی و دی بیشترین خروج پول را را ثبت کردند.
ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 9 درصدی نسبت به روز قبل به 3 هزار و 211 میلیارد تومان رسید.
روز چهارشنبه نمادهای پارسان، شپنا و وغدیر بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و در مقابل نمادهای فولاد، وتجارت و سدشت بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.
بنابراین یک ساعت پایانی معاملات سیگنال منفی به معامله گران می‌دهد. توقف رشد شاخص، خروج پول حقیقی، افزایش عرضه و همچنین حجم پایین معاملات در روز چهارشنبه نشانه منفی مهمی برای اهالی بازار سرمایه است. در نتیجه به نظر می‌رسد نیروهای صعودی در بازار ضعیف هستند.

نوشته های مرتبط