صنعت بازرگانی

پس از واژگونی وانت نیسان حامل ۱۳ کارگر معدنکار;کارفرمای معدن کرومیت بافت به مرجع قضایی معرفی می‌شود

توفیق اقتصادی :مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به حادثه رانندگی و مصدومیت ۱۳ کارگر معدن بخش خصوصی در بافت گفت: بررسی‌های میدانی بازرس کار اداره این شهرستان نشان از آن دارد که نواقص اعلامی (نحوه ایاب و ذهاب کارگران)، از سوی کارفرما مورد توجه قرار نگرفته و رفع نشده است که به استناد مفاد قانونی، کارفرما به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، واژگونی وانت نیسان حامل ۱۳ کارگر معدن کرومیت حوالی منطقه گدار سبز روستای گوشک در شهرستان بافت و مصدومیت این افراد طی سه روز گذشته در حالی خبرساز بود که عده‌ای علت وقوع چنین حوادثی، آن هم در مناطق کوهستانی و صعب العبور که امکان رصد پلیس راهنمایی در آنها وجود ندارد را متوجه مدیران معدن می دانند.

بعد از این حادثه مشخص شد که کارگران معدن هرروز پشت وانت به معدن و محل سکونت انتقال می یابند و نکته قابل تامل اینکه مدیران معدن می گویند هرسال همین بوده و چون منطقه کوهستانی است، راه دیگری وجود ندارد.

خبرنگار ایرنا به دنبال بروز این مساله و بررسی ابعاد بیشتر ماجرا با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت‌وگو کرده است.

مجتبی مصباح روز چهارشنبه افزود: معدن کرومیت گدار سبز بافت از جمله معادن خصوصی این شهرستان است که تعداد ۶۰ کارگر و بیشتر از بومیان منطقه در آن شاغل هستند و در روستاهای اطراف نیز سکونت دارند.

وی خاطرنشان کرد: اتفاق رخ داده برای کارگران، خارج از محدوده کارگاهی بوده و حادثه ناشی از کار محسوب نمی شود، بلکه حادثه ترافیکی است؛ ضمن اینکه در خصوص ایاب و ذهاب کارگران با وانت نیسان به محیط معدن و سایر اصول ایمنی در محیط معدن، به کارفرما تذکرات لازم داده شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهارداشت: مستندات تذکرات داده شده به کارفرما، صدور ابلاغیه‌های متعدد رفع نقص این اداره در شهرستان بافت برای این کارفرما است.

وی تاکید کرد: در عین حال بررسی‌های میدانی بازرس کار اداره شهرستان بافت نشان از آن دارد که نواقص اعلامی، از سوی کارفرما مورد توجه قرار نگرفته و رفع نشده است که به استناد مفاد قانونی کارفرما به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

نوشته های مرتبط