بازار سرمایه

و اگذاری سهام استقلال از طریق کارگزاری بانک صنعت و معدن

توفیق اقتصادی:عرضه سهام باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ایران، متعلق به وزارت ورزش و جوانان توسط سازمان خصوصی سازی  دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳۲ از طریق کارگزاری بانک صنعت و معدن نهایی شد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از روابط عمومی کارگزاری بانک صنعت و معدن، رامین ملماسی مدیر عامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در خصوص عرضه سهام باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ایران اظهار داشت : تعداد 9.172.477.500 سهم به ارزش هر سهم 3046 ریال (معادل 85 درصد از سهام باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال) متعلق به وزارت ورزش و جوانان از طریق سازمان خصوصی سازی و توسط شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن در بازار پایه فرابورس به صورت عمده عرضه و معامله گردید.
ملماسی در ادامه عنوان کرد : امیدواریم با تحقق این رویداد مهم و حضور مالکان جدید در این باشگاه بزرگ شاهد تحولات و رویداد های برجسته تری در بخش اقتصادی این باشگاه باشیم.
محمود قامت معاون سازمان خصوصی سازی کشور درباره جزئیات فروش بلوک ۸۵ درصدی سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: امروز متقاضیان خرید دو باشگاه از طریق فرا بورس اجازه حضور در رقابت پیدا کردند. ۸۵ درصد از سهام باشگاه استقلال ایران توسط کنسرسیومی از هلدینگ شرکت‌های صنایع پتروشیمی معامله شد. قیمت هر سهم پایه معادل ۳,۰۴۶ ریال بود که در سامانه معاملات وارد سیستم کردند که سپس خریداری شد و این معامله قطعی شد. ارزش کلی مبلغ حدود ۲ هزار و ۷۹۳ میلیارد تومان بود.
برای سهام شرکت پرسپولیس هم کنسرسیومی از بانک‌ها اقدام به خرید کردند. قیمت هر سهم پایه ۳,۵۸۰ ریال اعلام شد. ارزش کل این معامله که شامل ۸۵ درصد از سهام بود نیز رقمی حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان شد.
وی افزود: با توجه به ضرب الاجلی که AFC تعیین کرده است خریداران باید ۱۰ درصد از مبلغ خرید را واریز کنند و سپس انعقاد قرارداد انجام شود. سپس تشریفات معمول انجام می‌شود و متعاقبا انتقال سهام از وزارت ورزش و جوانان به خریداران جدید صورت می‌گیرد و با این خرید مطالبه میلیون هواداران دو باشگاه پاسخ داده می‌شود.

نوشته های مرتبط