بازار سرمایه

واریز سود جاری ۶ ناشر در سجام

توفیق اقتصادی:شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته پایانی خرداد ماه سال جاری بیش از ۹۷۰ میلیارد تومان سود از طریق اطلاعات سامانه (سجام) به حساب سهامداران واریز شد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از روابط عمومی سمات، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزئیات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته پایانی خرداد ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۴ ناشر سود سنواتی و ۶ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده‌اند.
واریز سود سنواتی ۴ ناشر
بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی، ۴ شرکت‌ «صنایع پتروشیمی دهدشت، داروسازی ابوریحان، مجتمع فولاد خراسان و بیمه پاسارگاد»، سود سنواتی ۱۶ هزار و یک سهامدار را که شامل ۳۶ میلیارد و ۸۹۱ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.
واریز سود جاری ۶ ناشر
همچنین در هفته پایانی خرداد ماه امسال، ۶ ناشر «سرمایه‌گذاری ملی ایران، سرمایه‌گذاری ارس صبا، پارس فولاد سبزوار، پتروشیمی تندگویان، همکاران سیستم و سیمان کردستان»، سود جاری ۷۲۹ هزار و ۹۷۶ سهامدار که شامل ۹۳۴ میلیارد و ۷ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.
سامانه سجام چیست؟
لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
مزایای سجامی شدن
گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

نوشته های مرتبط