نیم نگاه

همه نگاه ها به بیت کوین معطوف است

توفیق اقتصادی:در حالی که توقف روند افزایش نرخ بهره ایالات متحده در هفته گذشته، اتفاقی مثبت برای بیت کوین بود، برخی تحلیلگران عقیده دارند سقوط قیمت پیش از شروع روند صعودی در آینده اجتناب‌ناپذیر است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از  کوین دسک، هفته معاملاتی آسیا در حالی آغاز می‌شود که قیمت بیت کوین با کاهش ۰.۵ درصدی در محدوده ۲۶٬۴۰۰ دلار و قیمت اتریوم نیز با کاهش ۰.۴ درصدی در محدود ۱٬۷۲۰ دلار معامله می‌شود.
رشد ۲.۲درصدی قیمت بیت کوین و کاهش ۱ درصدی قیمت اتریوم طی ۷ روز گذشته نیز نشان می‌دهد که این ۲ دارایی هفته نسبتاً آرامی را پشت سر گذاشتند. شاخص بازار کوین دسک (CMI) که عملکرد وزنی ارزش بازار ارزهای دیجیتال را اندازه‌گیری می‌کند، کمی منفی بود.
وضعیت بازار: چه زمانی باید نگران سقوط بیت کوین باشیم؟
جو دی‌پاسکوال (Joe DiPasquale)، مدیر عامل صندوق ارز دیجیتال بیت‌بول کپیتال درباره شرایط کنونی بازار در یادداشتی نوشت:
    با توجه به اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش نداد، به نظر می‌رسد که شرایط برای شروع روند صعودی ارزهای دیجیتال مناسب باشد. اگرچه تأکید فدرال رزرو بر کاهش‌نیافتن نرخ بهره در کوتاه‌مدت، چالشی برای بازار بود.
دی‌پاسکوال می‌گوید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بزرگ بازار، طی این مدت نسبتاً قیمت خود را خوب حفظ کرده‌اند و عقیده دارد که این یک فرصتی مطلوب برای خرید و سرمایه‌گذاری در میان‌مدت تا بلندمدت است. او افزود:
    با این حال، در حال حاضر، همه نگاه ها به بیت کوین معطوف است، به‌ویژه که دامیننس آن به‌دلیل فشار فروش آلت کوین‌ها رو به افزایش بوده است. تا زمانی که رهبر بازار ارزها دیجیتال، محدوده قیمت ۲۰ تا ۲۲هزار دلاری را حفظ کند، خریداران نباید زیاد نگران باشند.
*سجاد اسحاقی نصرآبادی

نوشته های مرتبط