صنعت بازرگانی

هدفگذاری یک میلیارد دلاری اتاق مشترک ایران و کویت

توفیق اقتصادی:رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کویت گفت: ایران به کویت 300 میلیون دلار صادرات دارد و هدفگذاری دو کشور دستیابی به تجارت یک میلیارد دلاری است.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی،ابراهیم غلامزاده زنگنه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تجارت ایران با کویت یک سویه است و در حال حاضر حدود 300 میلیون دلار صادرات به این کشور داریم، در حالی که در بخش تجاری هر دو کشور باید در واردات و صادرات مراوردات خود را بیشتر کنند.

وی با اشاره به اقلام صادراتی به کویت توضیح داد: مصالح ساختمانی و صنایع غذایی بیشترین اقلامی است که از ایران به کویت صادر می‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد در بخش‌های دیگر نیز امکان افزایش حجم تجارت وجود دارد.

غلامزاده تاکید کرد: هدفگذاری اصلی اتاق مشترک ایران و کویت دستیابی به تجارت یک میلیارد دلاری است که در مدت کوتاهی محقق شود. یکی از مسائلی که در این زمینه دنبال شده حمل زمینی به کویت از طریق عراق است که اقدامات نهایی آن هم انجام شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با دولت کویت مذاکره شده برای صدور ویزای تجاری تسهیل شود با توجه به نگاه مثبت سفیر ایران در کویت می‌توان به هدفگذاری تعیین شده دست یافت. دولت نیز در این زمینه نقش مهم و اساسی ایفا می‌کند و حمایت‌های زیادی را در این زمینه انجام داده است.

رییس اتاق مشترک ایران و کویت به نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران اشاره کرد و گفت: نمایشگاه امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل برگزار شده و تعداد بازدید کنندگان و شرکت‌کنندگان رشد چشمگیری داشته است. نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران فرصت مناسبی برای افزایش تجارت با کشورهای مختلف است و این موضوع در پاویون اتاق بازرگانی ایران پیگیری می‌شود.

نوشته های مرتبط