بازار بیمه

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی اعلام کرد:صنعت بیمه مساله مدیریت ریسک در کشور را راهبری می کند

توفیق اقتصادی: معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی اعلام کرد که صنعت بیمه با تکمیل ظرفیت های بازار بیمه گری برای جذب حداکثری دانش آموختگان و متخصصان از آمادگی لازم برخوردار است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی،  علی بنیادی نایینی که در نشست معاونان اداری و مالی و مدیریت منابع دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشورافزود: توسعه، جذب و نگهداشت سرمایه های انسانی متخصص، باانگیزه و دانشگاهی در اولویت تمامی ارکان صنعت بیمه هست.
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اشاره به این نکته که صنعت بیمه مساله مدیریت ریسک در کشور را راهبری می کند، خاطرنشان کرد: اساسی ترین ریسک دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در حوزه تبدیل ایده به محصول اتفاق می افتد.
دکتر بنیادی در این راستا تصریح کرد: صنعت بیمه از ظرفیت مدیریت ریسک های متنوع فناوری برخوردار است و می تواند خطرات پیش روی فرایند تبدیل ایده به محصول را با عملیات بیمه اتکایی، پوشش دهد.
عضو هیات عامل بیمه مرکزی از آمادگی صنعت بیمه برای حمایت از جامعه علمی و فناوران کشور خبر داد و افزود: فناوران و جامعه نخبگانی می توانند در کنار استفاده از ظرفیت صندوق های پژوهش و فناوری و سایر قابلیت های مهیا شده ازسوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی از قابلیت های متنوع صنعت بیمه نیز استفاده کنند.
دکتر بنیادی اظهار داشت: طراحی و انتشار اوراق نوآوری در صنعت بیمه با هدف تامین مالی شرکت های دانش بنیان از برنامه هایی است که در آینده به مرحله اجرا خواهد رسید.
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با تشریح آخرین وضعیت پرتفوی صنعت بیمه در کشور، اظهار داشت: هم اکنون بخش عمده ای از حق بیمه تولیدی در دو رشته درمان و شخص ثالث بوده و بیش از این میزان فروش، خسارت در این دو رشته پرداخت می گردد و این خود بهترین شاهد بر تلاش صنعت بیمه در رفع دغدغه مردم شریف ایران بویژه جامعه دانشگاهی است.
این گزارش حاکی است، نشست معاونان اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، روسای برخی نهادها و ارگانها همچون دیوان محاسبات و برخی مدیران عامل بانک ها در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

نوشته های مرتبط