بازار سرمایه

معامله ۱۱۸ میلیون تن محصول در بورس کالا

توفیق اقتصادی: مدیرعامل بورس کالای ایران در همایش سرمایه‌گذاری و تامین‌مالی از بازار سرمایه در اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: بورس کالا با ۱۱۸ میلیون تن محصولی که در آن معامله شده است، ۱۷ درصد نقدینگی کشور را در خود دارد. مخالفان بورس کالا نمی‌دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، سید جواد جهرمی، مدیرعامل بورس کالای ایران در همایش سرمایه‌گذاری و تامین‌مالی از بازار سرمایه در اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: سال گذشته، مجموع معاملات زعفران در بورس کالا ٧ هزار میلیارد تومان بود. یک تن معادل بیش از ۳.۵ همت، نتیجه معاملات بازار شمش طلا در بورس کالا، در چند ماه گذشته بوده است. با ۳۰۰ هزارتومان می‌توان در بورس کالا در معاملات طلا سرمایه‌گذاری کرد.
وی تصریح کرد: آماده تامین مالی مسکن با استفاده از ابزارهای بورس کالا هستیم.
مدیرعامل بورس کالا اذعان داشت: بجای تقویت سازوکار بورس کالا، نباید حاشیه سازی کنیم. بورس نیاز به حمایت دارد.
جهرمی اظهار کرد: بورس کالا با ۱۱۸ میلیون تن محصولی که در آن معامله شده است، ۱۷ درصد نقدینگی کشور را در خود دارد. مخالفان بورس کالا نمی‌دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند.
مدیرعامل بورس کالا با انتقاد از برخی اظهارنظرها علیه بورس کالا در فضای مجازی، عنوان کرد: برخی نامه نگاری‌های دروغین در فضای مجازی، به بازار سرمایه آسیب می‌زند. نرخ ارزهای متفاوتی برای صنایع اعلام می شود. باید از صنایع کشور حمایت شود.

نوشته های مرتبط