بازار سرمایه

مستقیم در بورس سرمایه‌گذاری نکنید! 

توفیق اقتصادی:بورس امروز در حالی در پایان سومین روز کاری خود با افت ۱٬۸۱۵ واحدی به دو میلیون و ۹۸ هزار و ۳۶۰ واحد رسید که ابتدای معاملات امروز را با ریزش ۱۳۰۶ واحدی آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران ۴۸ هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال بود و شاخص هم وزن نیز با ۱۴۵۴ واحد افزایش به ۷۳۸ هزار و ۹۱ واحد رسید.
در این بازار ۳۳۰ هزار معامله انجام شد که نمادهای ثشاهد، خزامیا و داتام پرتراکنش‌های بورسی در معاملات امروز بودند.
نمادهای اخابر و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فملی، فولاد، وغدیر و فارس بیشترین تاثیر منفی را امروز در بازار داشتند.
نمادهای کچاد، وغدیر و پارس هم تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس از خود بر جای گذاشتند و نمادهای میدکو، فولاد و کگل نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.
در این میان، بیشترین حجم معاملات به شستا و خساپا اختصاص یافت و بیشترین ارزش معاملات را نیز پالایش، کمند و افران کسب کردند.
در معاملات امروز بیشترین تقاضا مربوط به نمادهای افران، همای و کمند بود.
همچنین بیشترین فروش سهام در معاملات امروز بورس به نمادهای فردا، همای و افران اختصاص یافت.
بیشترین افزایش قیمت روزانه هم در تالار شیشه‌ای امروز به سهام دکوثر، دامین و فمراد به ثبت رسید و بیشترین کاهش قیمت روزانه نیز در نمادهای وایران، فسرب و آپ صورت گرفت.
مستقیم در بورس سرمایه‌گذاری نکنید! 
باتوجه به نوسانات بازار سرمایه که فقط به چند روز ابتدایی هفته اخیر بازنمی گردد و چند هفته ای است که شاهد تغییرات و افت و خیزها در این بازار هستیم،  حمید میرمعینی – کارشناس بورس – در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: اگر مردم به صورت مازاد، پولی دارند که به طور غیرحرفه‌ای قصد سرمایه گذاری در بازار سرمایه را دارند و می خواهند از منافع بازار هم استفاده کنند، بهتر است مستقیم وارد این عرصه نشوند.
وی پیشنهاد کرد که این گروه از مردم می‌توانند از طریق شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری در بازار بورس سرمایه گذاری کنند.
به گفته این کارشناس،‌ این شرکت‌ها و صندوق‌ها به صورت حرفه‌ای به سرمایه‌گذاران مشاوره می‌دهند، آنها بهتر می‌دانند که سرمایه‌ها بهتر است کجا و به شکلی سرمایه گذاری شود، زیرا این شرکت‌ها و صندوق‌ها هم بازار را بهتر می شناسند و هم با ریسک‌های بازار آشنا هستند. علاوه بر این، تجربه و تحصیلات لازم را دارند و صلاحیت‌شان نیز توسط سازمان بورس تایید شده است.

نوشته های مرتبط