صنعت بازرگانی

قیمت روز تازه وارد سایپا ترمز برید!

توفیق اقتصادی:روز یکشنبه هم تمام مدل‌های پرتقاضای داخلی افزایش پیدا کرد تا روند صعودی قیمت خودرو در سال جدید ادامه داشته باشد. در این میان قیمت اطلس سایپا در سال جدید افزایش ۱۶ درصدی را ثبت کرده است.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی؛ بازار خودرو فعلا در سال ۱۴۰۳ در مدار صعود قرار گرفته و بررسی قیمت روز خودرو نشان از آن دارد که تمام خودروهای پرتقاضای ایران خودرو و سایپا با افزایش قیمت همراه بودند. هر چند فعالان بازار تاکید می کنند که افزایش قیمت خودرو منجر به رکود سنگین شده اما در هر صورت، قیمت‌ها همچنان روند صعودی خود را ادامه می‌دهند.
بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که به طور میانگین قیمت ۲۱ محصول پرفروش ایران خودرو و سایپا از ابتدای سال ۷ درصد افزایش پیدا کرده است.
در میان محصولات ایران خودرو، دنا پلاس EF7 اتوماتیک توربو آپشنال با ۱۶ درصد افزایش قیمت رکورددار محسوب می‌شود. در نقطه مقابل قیمت تارا اتوماتیک V4 با ۴ درصد،‌ کم‌ترین افزایش قیمت را در میان آبی پوشان داشته است.
خودروی جدید سایپا نیز در افزایش قیمت در رتبه اول قرار دارد. قیمت اطلس از ابتدای سال ۱۶ درصد افزایش یافته است. محصولات اقتصادی سایپا ( کوییک و ساینا) نیز با حدود ۳.۶ درصد کم‌ترین افزایش قیمت را در میان محصولات پرتقاضای خارجی ثبت کردند.
قیمت روز خودرو
بازار خودرو در دومین روز هفته هم به روند صعودی خود ادامه داد و قیمت تمام خودروهای پرتقاضا داخلی افزایش یافته است.  این در حالی است که قیمت دلار در روز یکشنبه پس از ثبت رکورد جدید با کاهش ۱۵۰۰ تومانی همراه شده بود.
میلیاردی‌های ایران خودرو
قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما  که سال ۱۴۰۳ به باشگاه میلیاردی‌های ایران خودرو اضافه شده ، روز گذشته یک درصد افزایش پیدا کرد و به یک میلیارد و ۳۵ میلیون تومان رسید. قیمت این خودرو سال گذشته در محدوده ۹۹۰ میلیون تومان قرار داشت.
قیمت تارا اتوماتیک V4 که یکی دیگر از محصولات میلیاردی ایران خودرو محسوب می‌شود روز یکشنبه با افزایش ۱۰ میلیون تومانی همراه شد و به یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان رسید.
قیمت دنا پلاس اتوماتیک توربو آپشنال یکی دیگر از اعضای میلیاردی‌های ایران خودرو نیز روز گذشته با افزایش ۰.۸ درصدی معادل ۱۰ میلیون تومان به قله یک میلیارد و ۱۸۰ میلیونی رسید.
تخت گاز تازه وارد سایپا
اطلس که به عنوان آخرین محصول عرضه شده سایپا در بازار آزاد روز گذشته نیز ۱۰ میلیون تومان گران شد. قیمت اطلس سایپا در حالی در بازار آزاد به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده که سال گذشته ۵۲۵ میلیون تومان معامله می‌شد.
قیمت شاهین نیز روز گذشته در دو مدل دنده‌ای و اتوماتیک با افزایش ۱۰ میلیون تومانی همراه شدند. قیمت شاهین دنده ای در بازار آزاد ۷۵۵ میلیون تومان و قیمت شاهین اتوماتیک نیز ۸۸۰ میلیون تومان است.

 

مدل خودرو مدل قیمت خودرو (میلیون تومان) میزان افزایش قیمت
(میلیون تومان)
درصد افزایش قیمت
۱۸فروردین ۱۹فروردین
ایران خودرو تارا اتوماتیک V2 ۱۴۰۲ ۹۵۰ ۹۵۵ ۵ ۰.۵%
تارا اتوماتیک V4 ۱۴۰۲ ۱۲۰۰ ۱۲۱۰ ۱۰ ۰.۸%
تارا دنده‌ای  V1 ۱۴۰۲ ۸۶۰ ۸۶۵ ۵ ۰.۶%
تار دنده‌ای V1 پلاس ۱۴۰۲ ۹۱۰ ۹۱۵ ۵ ۰.۵%
دنا پلاس اتوماتیک توربو آپشنال ۱۴۰۲ ۱۱۷۰ ۱۱۸۰ ۱۰ ۰.۹%
دنا پلاس توربو ۶ دنده ۱۴۰۲ ۹۲۰ ۹۲۵ ۵ ۰.۵%
رانا پلاس ۱۴۰۲ ۶۲۵ ۶۳۰ ۵ ۰.۸%
رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ ۶۹۵ ۷۰۰ ۵ ۰.۷%
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما ۱۴۰۲ ۶۷۰ ۶۷۵ ۵ ۰.۷%
پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۱۴۰۳ ۸۱۵ ۸۲۰ ۵ ۰.۶%
پژو ۲۰۷ پانوراما دنده‌ای ۱۴۰۳ ۹۱۰ ۹۱۵ ۵ ۰.۵%
پژو ۲۰۷ پانوراما اتوماتیک ۱۴۰۲ ۱۰۲۵ ۱۰۳۵ ۱۰ ۱.۰%
پژو پارس ELX-TU5 ۱۴۰۲ ۸۴۰ ۸۴۵ ۵ ۰.۶%
پژو پارس سال سفارشی XU7P ۱۴۰۲ ۷۳۵ ۷۴۰ ۵ ۰.۷%
سورن پلاس XU7P ۱۴۰۲ ۶۶۰ ۶۶۵ ۵ ۰.۸%
سایپا شاهین G اتوماتیک ۱۴۰۲ ۸۷۰ ۸۸۰ ۱۰ ۱.۱%
شاهین G دنده‌ای ESC ۱۴۰۲ ۷۴۵ ۷۵۵ ۱۰ ۱.۳%
کوییک LGX دنده ای ۱۴۰۲ ۴۲۷ ۴۳۰ ۳ ۰.۷%
کوییک SR دنده ای استاندارد ۸۵ گانه ۱۴۰۲ ۴۳۲ ۴۳۵ ۳ ۰.۷%
ساینا S دنده‌ای استاندارد ۸۵ گانه ۱۴۰۲ ۴۳۲ ۴۳۵ ۳ ۰.۷%
اطلس G دنده‌ای ۱۴۰۳ ۶۰۰ ۶۱۰ ۱۰ ۱.۷%

 

نوشته های مرتبط