بازار سرمایه

عضو هیات مدیره انجمن مالی اسلامی تاکید کرد:توسعه ابزارهای مالی و صندوق‌های کالایی

توفیق اقتصادی:عضو هیات مدیره انجمن مالی اسلامی بیان کرد: توسعه ابزارهای مالی و صندوق‌های کالایی به شفافیت قیمت دارایی‌ها، افزایش حجم معاملات آنها، افزایش انگیزه‌های سرمایه‌گذاران و توسعه بازار سرمایه کمک خواهد کرد.
به گزارش پایگاهع خبری توفیق اقتصادی،سید علی حسینی، درباره تاثیر توسعه و تنوع بخشی ابزارهای مالی و صندوق‌های کالایی در اعتماد بخشی به سهامداران به سنا گفت: توسعه ابزارهای مالی و صندوق‌های کالایی می‌تواند همه آرا، نظرها و تحلیل‌ها را در قیمت اوراق بهادار و کالاها متبلور کرده و به شفافیت قیمت دارایی‌ها، افزایش حجم معاملات آنها و افزایش انگیزه‌های سرمایه‌گذاران و همچنین توسعه بازار سرمایه کمک کند.
آموزش تکنیک‌های کاربردی برای پیاده‌سازی راهبری شرکتی
وی در ادامه درباره نقش اجرای دستورالعمل حاکمیت شرکتی در بورس، عنوان کرد: مفهوم راهبری شرکتی در حوزه اداره شرکت‌ها و اداره اقتصاد کشور یک مفهوم متعالی است و مقررات خوبی در این حوزه وضع شده است.
حسینی اظهار داشت: به نظر می‌رسد با برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی و همچنین آموزش تکنیک‌های کاربردی برای پیاده‌سازی راهبری شرکتی، نهادهای مسئول تلاش بیشتری کنند.
عضو هیات مدیره انجمن مالی اسلامی خاطرنشان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار در سنوات گذشته اقدامات خوبی را در همین راستا انجام داده اما به نظر می‌رسد با توجه به اثراتی که راهبری شرکتی بر اقتصاد و بازار کشور دارد، ضررت دارد این تلاش‌ها با کمک همه متولیان امر مضاعف شود.

نوشته های مرتبط