دسته بندی نشده زوم صنعت بازرگانی

طرح جدید گردشگری تایلند برای جذب توریست

 توفیق اقتصادی: وزیر گردشگری تایلند گفت تایلند طرحی را برای ارائه پوشش پزشکی تا سقف ۱۴ هزار دلار به بازدیدکنندگان در صورت بروز حادثه ارائه کرده زیرا این کشور به دنبال جذب مسافران پس از همه‌گیری کرونا است.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت این کشور در صورت فوت گردشگران تحت این طرح جدید، تا سقف یک میلیون بات (۳۷۲۷۰ دلار سنگاپور) غرامت پرداخت خواهد کرد.
محدودیت‌های سفر طی همه‌گیری کووید-۱۹، بخش حیاتی گردشگری تایلند را تحت تأثیر قرار داد و رقم گردشگران به آن سرعتی که مقامات امیدوار بودند، بازگشت نکرد.
وزیر گردشگری تایلند به خبرگزاری فرانسه گفت که طرح جدید ایمنی مسافران تایلند از اول ژانویه آغاز شده و تا ۳۱ اگوست ادامه خواهد داشت و هدف این کمپین این است که به گردشگران خارجی اطمینان دهد که تایلند ایمن است و همه تحت مراقبت قرار خواهند گرفت.
البته دولت تایلند تاکید می‌کند که این طرح حوادث ناشی از غفلت، اعمال عمدی، اعمال غیرقانونی یا رفتار مخاطره‌آمیز را پوشش نمی‌دهد. گردشگران می‌توانند از طریق وب سایت ایمنی مسافران تایلند در این طرح ثبت‌نام کنند.
در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۸ میلیون نفر از تایلند بازدید کردند که در مقایسه با ۱۱ میلیون نفر در سال قبل آن قرار دارد اما همچنان نسبت به ۴۰ میلیون نفری که در سال ۲۰۱۹، آخرین سال قبل از همه‌گیری و سفر به تایلند ثبت شده، بسیار کاهش یافته است.
مقامات امیدوارند در سال ۲۰۲۴ به رقم ۳۵ میلیون گردشگر دست یابند که هدف آن ۵۵ میلیارد دلار درآمد است.

نوشته های مرتبط