بازار سرمایه

ضرورت عملیاتی شدن صندوق‌های بخشی نهادهای مالی در 40 صنعت

توفیق اقتصادی:مدیر عامل بورس تهران بیان کرد: نهادهای مالی باید صندوق‌های بخشی متعددی را در ۴۰ صنعت بورسی عملیاتی کنند.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، محمود گودرزی، مدیر عامل بورس تهران در گفت‌وگو با سنا، درباره صندوق‌های بخشی، گفت: پس از شروع به کار اولین صندوق بخشی صنعت پتروشیمی در بورس تهران، پذیره‌نویسی صندوق بخشی حوزه صنعت خودرو به صورت مولتی NAV انجام شد که تلاش می‌شود با این اقدام و ایده، گام مهمی در بحث مربوط به صدور و تسهیل فرایند اخذ مجوز برای فعالیت صندوق‌ها در صنایع مختلف برداشته شود.
وی افزود: سایر نهادهای مالی باید با رغبت بسیار بالا، صندوق‌های بخشی متعددی را در ۴۰ صنعت بورسی عملیاتی کنند.
مدیرعامل بورس تهران درباره پذیرش شرکت‌های تازه تاسیس از سوی بورس تهران، افزود: شرکت‌های تازه تاسیس که مفاهیم آن به بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای برمی‌گردد باید تامین مالی خود را به عنوان شرکت سهامی عام پروژه در بازار اولیه انجام دهند چرا که پذیرش شرکت‌ها در بازار اول و دوم بورس مستلزم داشتن دوره زمانی یک تا دو سال فعالیت است. در حال حاضر تعدادی از شرکت‌های سهامی عام پروژه به بورس تهران درخواست ارائه کرده‌اند که طبق روال در هیات پذیرش مورد بررسی قرار می‌گیرد.
گودرزی اظهار داشت: شرکت‌هایی در صنعت زراعت، فولاد ، پتروشیمی و سایر صنایع آماده عرضه اولیه هستند که متناسب با شرایط بازار، برای عرضه اولیه آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

نوشته های مرتبط