بازار سرمایه

صندوق تابان تمدن در فروردین ماه خوش درخشید

توفیق اقتصادی :صندوق سرمایه‌گذاری طلای تابان تمدن( با نماد تابش) با ۱۶.۳ درصد بازدهی، بهترین عملکرد را نسبت به سایر صندوق‌های طلای بورسی در دوره معاملاتی فروردین ماه ۱۴۰۳ به ثبت رساند.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از مدیریت ارتباطات و رسانه تأمین سرمایه تمدن، دراولین ماه سال تحت تأثیر سیگنال‌های سیاسی، بازار جهانی طلا روند صعودی را طی کرد. طی این مدت بازار طلای داخلی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا نیز متأثر از افزایش نرخ جهانی طلا و نرخ ارزهای بین‌المللی شاهد بازدهی خیره کننده‌ای بودند.
در این میان صندوق سرمایه‌گذاری طلای تابان تمدن (تابش) در معاملات فروردین ماه  16.3درصد بازدهی را به ثبت رساند که بالاترین بازدهی در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا در بازار سرمایه می‌باشد.
عملکرد سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا نشان می‌دهد صندوق عیار با 16.2درصد، صندوق گنج با 15.2درصد و صندوق نفیس با 10.9 درصد در رتبه‌های بعدی این بازار قرار گرفتند.
همچنین عملکرد صندوق‌های ETF در اولین ماه 1403 نشان می‌دهد در میان صندوق‌های اهرمی، بخشی و شاخصی، صندوق‌های طلا عملکرد بهتری نسبت به سایر صندوق‌ها داشتند.
بنابر این گزارش، روند بازدهی صندوق‌های طلا در 3 ماه گذشته، نمایانگر این است که این صندوق‌ها به طور میانگین 33 درصد بازدهی داشتند که در مقایسه با عملکرد 6.1 درصد صندوق‌های با درآمد ثابت، 4.4 درصد صندوق‌های مختلط، 2.9 درصد صندوق‌های سهامی و 8.2 درصد فراصندوق‌ها به طور محسوس بازدهی بالاتری نصیب سرمایه‌گذاران شده است.
در 3 ماه گذشته نزدیک به 14هزار میلیارد ریال  سرمایه جدید به صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا تزریق شده است که نشان از توجه خاص سرمایه‌گذاران به صندوق‌های طلا به عنوان یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه است.
شایان ذکر است در حال حاضر شمش طلا به میزان 74 درصد، سکه 21 درصد و 5 درصد سایر اوراق، ترکیب دارایی صندوق سرمایه‌گذاری طلای تابان تمدن را تشکیل می‌دهند.
برای دریافت اطلاعات دقیق و سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری‌ طلای تابان تمدن با نماد «تابش» به سامانه آنلاین آی‌بی‌تریدر (IBtrader)، کارگزاری‌های فعال بورسی و وبسایت آی‌بی‌شاپ به نشانی www.ibshop.ir مراجعه فرمایید.

نوشته های مرتبط