نیم نگاه

سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی در بخش کریپتو

توفیق اقتصادی:بازار ارزهای دیجیتال شاهد جهش قابل‌توجهی بوده و قیمت دارایی‌های دیجیتال دوباره افزایش یافته که نشان‌ از اعتماد سرمایه‌گذاران به این بخش است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، به گفته کارشناسان بازار، صعودی شدن قیمت‌ها در بازار ناشی از ۵ دلیل اصلی است که عبارتند از؛
داده‌های اقتصادی امیدوارکننده
با وجود نگرانی‌ها در مورد تورم و موضع جنگ‌طلبانه فدرال رزرو، به نظر می‌رسد که داده‌های اقتصادی اخیر اعتماد سرمایه‌گذاران را افزایش داده است.
در واقع، سرمایه‌گذاران از ثبات کلی در بازار کار و بخش تولید ایالات متحده که نشان‌دهنده بهبودی بخش اقتصاد از چالش‌های ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ است، تسلی پیدا کرده‌اند.
جریان سرمایه به ETFهای بیت کوین
در اولین روز ماه می، ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده شاهد خروج ۵۶۳٫۷ میلیون دلار سرمایه بودند که احساسات فعالان بازار را نزولی کرد.
در روز ۲ می، خروج سرمایه از این صندوق‌ها به ۳۴٫۴ میلیون دلار کاهش یافت که نشان‌دهنده تقویت احساسات مثبت در بین سرمایه‌گذاران است.
روند روبه‌رشد ETFهای هنگ‌کنگ
علی‌رغم شروع ناامیدکننده، ETFهای هنگ‌کنگ تنها در عرض سه روز پس از آغاز معاملات، مجموعاً ۴،۲۱۸ بیت کوین، جمع‌آوری کردند که نشان‌دهنده علاقه رو‌به‌رشد سرمایه‌گذاران منطقه به دارایی‌های دیجیتال است.
سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی در بخش کریپتو
شرکت فیدلیتی در گزارش اخیر خود، از علاقه روبه‌رشد صندوق‌های بازنشستگی به دارایی‌های رمزارزی خبر داده است.
این موضوع نشان‌دهنده تغییر در استراتژی سرمایه‌گذاران سازمانی است و می‌تواند به تداوم حرکت افزایشی قیمت ارزهای دیجیتال کمک کند.
طبق گزارش‌ها، سرمایه‌گذاران از افت اخیر در بازار کریپتو به عنوان فرصتی برای خرید استفاده کرده‌اند و این رکود را به تاثیرات هاوینگ بیت کوین نسبت می‌دهند.
در همین راستا، شرکت تحلیلی کریپتوکوانت گزارش داده که در ۲ می، نهنگ‌ها ۴۷ هزار بیت کوین جمع‌آوری کرده‌اند.

نوشته های مرتبط