بازار بیمه

سال گذشته بررسی شد; سود شناسایی شده بیمه پاسارگاد به ازای هر سهم ۵۵۴ ریال

توفیق اقتصادی:سهامداران بیمه پاسارگاد کارنامه معصوم ضمیری و دیگر اعضای هیات مدیره را در سال ۱۴۰۱ تایید کردند و به تقسیم سود ۲۰۰ ریالی به ازای هر سهم رای مثبت دادند. این بیمه‌گر در سال گذشته بالغ بر ۳۲ هزار و ۲۱۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال سود خالص را به ثبت رسانده و به ازای هر سهم ۵۵۴ ریال سود شناسایی کرده بود.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ، سهامداران بیمه پاسارگاد کارنامه معصوم ضمیری و دیگر اعضای هیات مدیره را در سال ۱۴۰۱ تایید کردند و به تقسیم سود ۲۰۰ ریالی به ازای هر سهم رای مثبت دادند. این بیمه‌گر در سال گذشته بالغ بر ۳۲ هزار و ۲۱۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال سود خالص را به ثبت رسانده و  به ازای هر سهم ۵۵۴ ریال سود شناسایی کرده بود.
 مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پاسارگاد با حضور بیش از ۴/ ۸۷ درصد سهامداران ، نماینده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و نماینده بازرس قانونی و با حضور سید محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در ساعت ۱۰صبح روز یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ در محل دانشگاه خاتم برگزار و حسب ابلاغیه سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص الزام فراهم نمودن امکان مشاهده آنلاین و پرسش و پاسخ برای سهامداران فراهم شد.
مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بیمه پاسارگاد به ریاست  معصوم ضمیری نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت برگزار شد؛ دکتر وحید باقری و علی اکبر امین تفرشی به عنوان ناظر و دکتر نعیمیان به عنوان منشی جلسه ، وی را در برگزاری مجمع همراهی کردند.
گزارش کاملی از فعالیت‌های شرکت در سال ۱۴۰۱ ازسوی سید مرتضی حسنی عقدا عضو هیأت عامل و معاون اقتصادی و پشتیبانی به سمع و نظر سهامداران رسید.
پس از قرائت گزارش بازرس قانونی و حسابرس شرکت صورت‌های مالی سال منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ شرکت بیمه پاسارگاد به تصویب حاضرین در جلسه رسانده شد.
تصویب مبلغ ۱۱,۶۳۴,۸۴۰ میلیون ریال سود نقدی ، تعیین مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود به عنوان بازرس اصلی و مؤسسه حسابرسی آزموده کاران به عنوان بازرس علی البدل و انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت از مصوبات مجمع عمومی عادی صاحبان سهام بیمه پاسارگاد بود.
همچنین براساس عملکرد سال مالی ۱۴۰۱و صورت‌های مالی ارائه شده، عایدی هر سهم (EPS) 554 ریال تعیین شد و مبلغ ۲۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم تخصیص یافت. شرکت بیمه پاسارگاد در سال مالی ۱۴۰۱ با صدور بیش از ۸ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۷۷۰ فقره بیمه نامه بیش از ۹۹,۸۱۶ میلیارد ریـال حق بیمه تولیـد کرد که این رقم نسـبت به سال قبل ۳۷ درصد افزایـش را نـشان می دهد. همچنین میزان خسارت پرداختی این شرکت در سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۹,۹۳۲ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۵۹ درصد افزایش داشته است.
همچنین استقبال بسیار خوب آحاد مختلف جامعه از بیمه عمر و تأمین آتیه شرکت در سال مورد گزارش ادامه داشت و از رشد بسیار خوبی برخوردار بود، به نحوی که تعداد ۷,۱۷۶,۰۰۰ بیمه ‌نامه صادره در پایان سال ۱۴۰۰ به بیش از ۷,۸۸۲,۰۰۰ بیمه‌ نامه صادره در پایان سال ۱۴۰۱ بالغ گردیده است.
بر اساس آمار، ۲۲ درصد پورتفوی شرکت مربوط به بیمه‌‌های اتومبیل، ۶۵ درصد بیمه‌های اشخاص، ۲ درصد بیمه آتش سوزی، ۲ درصد بیمه باربری ، ۴ درصد بیمه‌های مسئولیت و ۵ درصد مربوط به بیمه‌های مهندسی و ریسک‌های متنوع است. ضریب خسارت شرکت نیز (بدون احتساب بیمه‌های عمر و تأمین آتیه اندوخته دار) در سال ۱۴۰۱ حدود ۹/ ۵۵ درصد بوده است. این در حالی است که به استناد سالنامه آماری سـال ۱۴۰۰ صنعت بیمه که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، ضریب خسارت بازار بیمه کشور در سال مذکور برای بیمه‌های غیرزندگی، معادل ۴/ ۸۴ درصد بوده است.

نوشته های مرتبط