بازار بیمه

رییس کل بیمه مرکزی خبر داد:تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی برای خرید بیمه

توفیق اقتصادی:رییس کل بیمه مرکزی گفت: تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی خرید بیمه بدنه، بیمه عمر یا شخص ثالث با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌شود.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی ، علی استادهاشمی در این خصوص اظهار کرد: از ۳۸ میلیون وسیله نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت تنها ۲۵ میلیون وسیله دارای بیمه‌نامه معتبر شخص ثالث هستند که ۳۴ درصد کل وسایل نقلیه را شامل می‌شود. البته ۸۶ درصد موتورسیکلت‌ها فاقد بیمه هستند.
وی افزود: برای اجرایی شدن مساله بیمه وسایل نقلیه اقدامات چندگانه‌ای را در دستور کار قرار دادیم؛ اقدام اول این است که بیمه شخص ثالث موتور‌ها یک ساله شد. قبلا افراد می‌توانستند بیمه‌نامه را به صورت هفتگی و یک روزه خریداری کنند. ما اجبار کردیم تا این مدت به یک سال افزایش یابد که در هیات دولت به تصویب رسیده است.
به گفته استادهاشمی اقدام دیگر تخفیف ۲۰ درصدی بیمه موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر است.
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بخشودگی جرایم بیمه تا آخر اسفند اجرا می‌شود، گفت: کسانی که بیمه شخص ثالث ندارند اگر بیمه نامه را تا پایان اسفند دریافت کنند می‌توانند از تخفیف کامل جرایم استفاده کنند.
استاد هاشمی تصریح کرد: یکی از کار‌ها انعقاد تفاهم نامه بیمه مرکزی با یکی از بانک‌های کشور است که تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات خرید بیمه نامه با نرخ سود صفر پرداخت می‌شود. متقاضیان خرید بیمه نامه پس از مراجعه به نمایندگی شرکت‌های بیمه به یکی از بانک‌ها متصل می‌شوند که می‌توانند برای دریافت بیمه بدنه، بیمه عمر یا شخص ثالث تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی دریافت کنند.
رییس کل بیمه مرکزی گفت: هر شرکتی که بتواند این خدمات را ارایه کند بدهی را باید به صورت اقساط به بانک پرداخت می‌کند. مدت بازپرداخت این وام یک ساله است.
منبع: ایسنا

نوشته های مرتبط