بازار بیمه زوم

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: صنعت بیمه نیازمند اصلاحات با همکاری دولت است

توفیق اقتصادی: صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان کار بزرگی در دولت سیزدهم بود.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی،محمدرضا پورابراهیمی ـ رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در سی‌امین همایش ملی و یازدهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه اظهار کرد: صنعت بیمه نیازمند اصلاحاتی است که بخشی از آن به قانون اصلاح ساختار صنعت بیمه برمی گردد که بتوانیم با همکاری دولت آن را پیش ببریم. نظر ما این است که لایحه ارجح بر مصوبه است.
وی افزود: یکی از جدیدترین اقداماتی که درخصوص فعالیتهای صنعت بیمه شکل می‌گیرد کروکی الکترونیکی است که انشاءالله به زودی نهایی می‌شود. در نشستی که با معاونین شرکتهای بیمه‌ای در این زمینه برگزار شد ابعاد این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و باید خدمات را به مردم  ساده‌سازی و برون‌سپاری کنیم.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: یکی از مهمترین شاخص‌های ارزیابی صنعت بیمه افزایش نرخ رشد اقتصادی است. ضریب نفوذ صنعت بیمه حدود 2 درصد است که با 7 درصد برنامه هفتم فاصله زیادی دارد. اولین اقدام اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها است که در حال حاضر آیین‌نامه اصلاح سرمایه‌گذاری در حال پیگیری است.
وی افزود: موضوع مسائل مالیاتی بیمه ها هنوز حل نشده است. اشکالات اجرایی نیز مرتبط با شبکه فروش که در حوزه مقدم صنعت بیمه فعالیت می کنند وجود دارد.
به گفته پورابراهیمی، صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان کار بزرگی بود که در لایحه بودجه هم دولت موضوع عوارض را در بیمه ثالث کم کرده است. اما امسال بخش زیادی از درآمدهای ثالث را به هلال احمر، فراجا و راهداری دادیم و هیچ گزارشی که منجر به کاهش خسارت در این بخشها شود نداریم. ما مسئولان این بخشها را دعوت کردیم که گزارش دهند اما پولی که از بیمه شخص ثالث کسر می‌شود بابت کاهش خسارات است که محقق نشد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت ارتقای صنعت بیمه گفت: ارتقای صنعت با حضور متخصصان این صنعت که الحمدالله افراد دانشگاهی و علمی و باتجربه هستند در دستور کار قرار گیرد. کمیسیون اقتصادی مجلس نیز همیشه کنار شما بوده و خواهد بود.
وی افزود: ما پیش نویس قانون اصلاح صنعت بیمه کشور را آماده کرده‌ایم که می‌توانیم برای ارائه نظر در اختیار کارشناسان صنعت بیمه قرار دهیم.

نوشته های مرتبط