بازار سرمایه

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد:عرضه تعداد ۴۵ فقره از املاک مازاد دولتی

توفیق اقتصادی:رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: عرضه تعداد ۴۵ فقره از املاک مازاد دولتی در دستور کار قرار گرفته است و پس از طی فرآیند انتشار آگهی عرضه و پذیرش در بورس کالا به مرور طی روزهای آتی عرضه می‌شوند.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی به نقل از شادا، مالک رحمتی با اشاره به آغاز فرآیند مولدسازی املاک مازاد دولت از مسیر بورس کالا، اظهار کرد: یکی از روش‌های مولدسازی املاک مازاد دولت، فروش آنها به مردم است و در همین راستا عرضه املاک در بورس کالا به عنوان بازار شفاف و شیشه‌ای در اولویت‌های کاری دولت قرار گرفته است.
وی افزود: در جدیدترین مرحله از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، عرضه تعداد ۴۵ فقره از املاک مازاد واقع در استان‌های مازندران، گیلان، لرستان، مرکزی و تهران در دستور کار قرار گرفته است که پس از طی فرآیند انتشار آگهی عرضه و پذیرش در بورس کالا به مرور طی روزهای آتی عرضه خواهند شد.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی عنوان کرد: از مجموع ۴۵ ملک، ۴ ملک واقع در استان تهران در تملک سازمان خصوصی‌سازی و مابقی از املاک سایر دستگاه‌های دولتی هستند.
رحمتی گفت: روز گذشته نوزدهم دی ماه تعداد ۶ فقره از این املاک در بورس کالا عرضه شد که تعداد ۴ مورد از آنها واقع در استان مازندران به فروش رسید.
ارزش هزار و ۴۵۰ میلیارد ریالی ۴۵ فقره از املاک مازاد
وی افزود: ۳۳ ملک از املاک مازاد در تاریخ ۲۷ دی ۱۴۰۲ و ۶ فقره دیگر نیز در تاریخ ۱بهمن۱۴۰۲ از طریق بورس کالا عرضه خواهند شد.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پایان گفت: ارزش کل این ۴۵ فقره از املاک مازاد حدود هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال است، مهم‌ترین هدف مولدسازی، استفاده بهینه از املاک و دارایی‌های دولت و استفاده از ظرفیت آنها در راستای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و رونق تولید است.

نوشته های مرتبط