نیم نگاه

دوج کوین بزرگ‌ترین میم کوین بازار

توفیق اقتصادی:داده‌های بازار کریپتو نشان می‌دهند، به‌رغم ریزش شدید قیمت دو‌ج‌کوین، میزان سودآوری آن نسبت به سایر میم‌کوین‌ها همچنان در بالاترین سطح است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل از  بیت‌کوینیست، میم کوین‌ها ظرف دو ماه گذشته سروصدای زیادی در بازار کریپتو به راه انداختند. در این مدت، گل سر سبد تمام آن‌ها پپه (PEPE) بود که رشد خیره‌کننده و عجیبی را تجربه کرد.
ولی اکنون که این هیجان‌ها سرانجام به پایان رسیده‌اند، سرمایه‌گذاران بار دیگر می‌توانند به دور از احساسات، به سراغ میم کوین‌هایی بروند که واقعا چشم‌انداز مثبتی را از خود به نمایش می‌گذارند.
میم کوین‌های قدیمی بازار همچنان با قدرت به کار خود ادامه می‌دهند و جامعه‌ی آن‌ها هنوز بسیار فعال است. البته، همه‌ی میم کوین‌های قدیمی هم از لحاظ قیمت، عملکرد مطلوبی نداشته‌اند.
در این مطلب، به وضعیت بزرگ‌ترین میم کوین‌های بازار یعنی دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) نگاهی می‌اندازیم. هر دوی این میم کوین‌ها در بازار صعودی ۲۰۲۱ عملکرد بسیار خوبی داشتند و بیش از ۱,۰۰۰ برابر رشد کردند.
با وجود این، بازار نزولی ۲۰۲۲ با هیچ‌یک از آن‌ها مهربان نبود و قیمت‌ آن‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد، به طوری که آن‌ها اکنون از سقف‌های تاریخی خود فاصله‌ی بسیار زیادی پیدا کرده‌اند.
با توجه به افت شدید قیمت این میم‌ کوین‌ها، میزان سودآوری آن‌ها نیز به شدت آسیب دیده است. ولی در این میان، عملکرد دوج کوین از سایرین بهتر بوده است.
داده‌های وب‌سایت اینتودبلاک نشان می‌دهند که میزان سودآوری دوج کوین از تمام میم‌ کوین‌های دیگر بالاتر بوده است.
به‌رغم کاهش حدود ۸۵ درصدی قیمت دوج کوین از سقف تاریخی خود، هنوز حدود ۴۷ درصد از صاحبان و سرمایه‌گذاران آن در سود هستند.
با وجود این، بر اساس داده‌‌های وب‌سایت اینتودبلاک، ۵۲ درصد از صاحبان دوج کوین در ضرر بوده و یک درصد از آن‌ها نیز هم‌اکنون در حالت خنثی قرار دارند، به این معنی که در حال حاضر، قیمت خرید آن‌ها با قیمت کنونی دوج کوین برابر است.
در مقابل، در حال حاضر، تنها ۱۶ درصد از صاحبان شیبا اینو با قیمت‌ کنونی آن در سود بوده و ۸۱ درصد از آن‌ها هم‌اکنون متضرر شده‌اند.
جایگاه دوج کوین در این فهرست نسبت به سایر میم کوین بسیار بهتر است. به این ترتیب، می‌توان دوج کوین را بزرگ‌ترین میم کوین بازار دانست. دوج کوین در این فهرست در جایگاه هشتم قرار دارد.

نوشته های مرتبط