نیم نگاه

جهش 50 درصدی بیت کوین نسبت به کل ارزش ارزهای دیجیتال

توقیق اقتصادی:رشد ۱۲درصدی قیمت بیت کوین در چند روز گذشته و جهش به بالای ۲۹٬۰۰۰ دلار، آن هم در شرایطی که اقدامات اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار تأثیر منفی بر بازار آلت کوین‌ها گذاشته، بار دیگر برخی از سرمایه‌گذاران را به شروع روند صعودی جدید امیدوار کرده است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی به نقل ازکوین دسک، بیت کوین، پس از رشد قابل‌توجهی ۷.۷درصدی در روز گذشته به قیمت ۲۸٬۸۵۰ دلار رسید و اتریوم نیز با افزایش ۴.۷۵درصدی قیمت در محدوده ۱٬۸۰۰ دلاری معامله می‌شود.
جهش بیت کوین به بالای ۲۹هزار دلار؛ علت چه بود؟
نمودار ۴ساعته قیمت بیت کوین
استراهینجا ساویچ (Strahinja Savic)، رئیس بخش تحلیل داده‌ها در پلتفرم ارز دیجیتال فرانت فایننشال درباره علت جهش روز گذشته بیت کوین در یادداشتی نوشت:
    با جهش بیت کوین به بالای ۲۸٬۰۰۰ دلار، سهم این سکه از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال، برای اولین بار در ۲ سال گذشته به ۵۰درصد رسید. بر خلاف بسیاری از دیگر ارزهای دیجیتال، بیت کوین در هیچ‌یک از مشکلات نظارتی ایجاد‌شده در ایالات متحده نقشی نداشته است.
ساویچ می‌گوید که برخلاف فشار فروش و ورشکستگی‌هایی که در اوایل امسال و اواخر سال ۲۰۲۲ شاهد بودیم، درخواست بلک راک برای مجوز راه‌اندازی ETF بیت کوین واقعاً ثابت کرد که سرمایه‌گذاران سازمانی همچنان به بیت کوین علاقه‌مند هستند.
جو دی‌پاسکوال (Joe DiPasquale)، مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال بیت‌بول کپیتال نیز  عقیده دارد که پرونده ETF بیت‌کوین و همچنین راه‌اندازی یک صرافی ارز دیجیتال جدید با پشتیبانی چند شرکت بزرگ به نام ای‌دی‌ایکس (EDX) می‌تواند نشان‌دهنده احتمال آغاز روند صعودی‌ ارزهای دیجیتال باشد. او افزود:
    غافل‌گیرکننده نخواهد بود که بیت کوین هم‌چنان به رهبری خود در بازار ادامه دهد. با این حال، سطح ۳۰٬۰۰۰ دلاری یک مقاومت مهم در ادامه روند صعودی است.
    سجاد اسحقی نصرآبادی

نوشته های مرتبط