صنعت بازرگانی

جایگزینی لیزر گازی با لیزر فیبری در فولاد مبارکه

 توفیق اقتصادی: پروژه جایگزینی لیزر گازی با لیزر فیبری بومی سازی شده در ماشین جوش اسید شویی۲ فولاد مبارکه روز چهارشنبه با حضور معاون رییس جمهور رونمایی شد.

به گزارش  پایگاه خبری توفیق اقتصادی، پروژه جایگزینی لیزر گازی با لیزر فیبری بومی سازی شده در ماشین جوش اسید شویی۲ فولاد مبارکه روز چهارشنبه با حضور معاون رییس جمهور رونمایی شد.
این پروژه با ۹۳ میلیارد ریال در مدت چهار سال با ۱۰۰ درصد توان فنی و علمی متخصصان داخلی و ۸۰ درصد تامین تجهیزات خارجی و ۲۰ درصد داخلی محقق شد.
معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در این مراسم گفت: امروز این خدمت مرز دانشی با خودباوری و خواستن در صنعت فولاد مبارکه رونمایی شد.
محمد اسلامی با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی موضوع ابزار دقیق هسته ای را در ۱۵۰ صنعت کشور به‌صورت پایدار ارائه می دهد، افزود: جوش لیزری راه حل نو و فناوری جایگزین و جامعی است که فولاد مبارکه در اختیار دارد.
وی بیان کرد: ابزار دقیق هسته ای در کلیه خطوط حساس صنعتی کاربرد دارد که با روحیه جهادی در کشور طراحی و ساخته شده و از این طریق کشور بی نیاز شد و ظرفیتی ایجاد شده که قابلیت صادرات هم دارد.
اسلامی گفت: این پروژه با هزینه یک دهم قیمت خارجی طراحی و ساخته شده است.
وی خاطرنشان کرد: انرژی اتمی بعنوان یک سازمان حاکمیت مرز دانشی وظیفه قدرت سازی برای کشور را دارد و هر جایی که مسأله ای دست نیافتنی در کشور وجود داشته باشد، انرژی هسته ای اقدام خواهد کرد.
رییس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: دشمنان تلاش کردند القا کنند ایران نیازی به انرژی اتمی ندارد اما با لطف خدا امروز انرژی اتمی راه حل مناسبی برای هر مسأله ای در کشور ارائه داده است.
به گزارش ایرنا، پروژه جایگزینی لیزر گازی با لیزر فیبری در ماشین جوش اسید شویی۲ فولاد مبارکه با هدف کاهش مدت زمان عیب یابی و توقفات ناشی از لیزر گازی در مدت چهار سال با هزینه ۹۳ میلیارد ریال انجام شد.
رئیس سازمان انرژی اتمی، صبح امروز به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان اقتصادی و مالی این معاونت از شرکت فولاد مبارکه اصفهان بازدید کرد.
وی پس از بازدید از نورد گرم و سرد، فولاد سازی، آزمایشگاه پرتوزا، گندله‌سازی، پروژه جایگزینی لیزر فیبری بومی‌سازی شده توسط مرکز علوم و فنون لیزر ایران با لیزر گازی را افتتاح کرد.

 

نوشته های مرتبط