صنعت بازرگانی

ثبت رکورد صادراتی ۳۰ ساله در “فولاژ”

توفیق اقتصادی :مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: رکورد صادراتی ۳۰ ساله را در فولاد آلیاژی زدیم. از این به بعد هرمیزان صادرات انجام دهیم یک رکورد محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ،محمد کمال زاده، مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران درخصوص شرکت‌های دانش بنیان در گفتگو با بورس نیوز اظهار کرد: فلسفه تشکیل صندوق VC حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در مباحث مخاطره آمیز است. اگر به بومی سازی از دو دیدگاه بنگریم، یک دیدگاه پروتو تایپینگ است که به عنوان مثال یک وسیله وجود دارد و از روی آن بسازیم.

وی افزود: دیدگاه دیگر، ایجاد دانش است که بتوانیم با رشد شتابان تکنولوژی همراه باشیم و یک دانش جدید را بسازیم. این نگاه مخاطره آمیز است. یعنی ایجاد یک دانش جدید و رشد آن دانش، مخاطره آمیز است که کار صندوق‌های VC سرمایه گذاری در شرکت‌های مخاطره آمیز است. اگر بتوانیم موفق به احداث به برج فناوری هوش مصنوعی و صنعتی سازی داخل دانشگاه یزد شویم، فضای خوبی بالغ بر ۱۰۰۰ متر برای استقرار شرکت‌های دانش بنیانی که با مجموعه همکاری دارند، ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر ما مرکز نوآوری فولاد آلیاژی را در پارک علم و فناوری اقبال یزد احداث کردیم. این مرکز، مرکزی است که شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری می‌توانند با شرکت فولاد آلیاژی در ارتباط باشند و نیاز‌ها تبادل شود تا بتوانیم کار را بهتر پیش ببریم.

کمال زاده توضیح داد: ما اطلاعات را در کدال افشا خواهیم کرد. رکورد صادراتی ۳۰ ساله را در فولاد آلیاژی زدیم. از این به بعد هرمیزان صادرات انجام دهیم یک رکورد محسوب می‌شود. تا پایان آذرماه این عدد را محقق کردیم. البته تا پایان سال نیز برای افزایش این عدد زمان داریم. نسبت به بودجه، رشد ۵۱ درصدی صادرات را تا این لحظه ثبت کردیم.

مدیرعامل “فولاژ” گفت: سود شرکت که تاکنون محقق شد با همان سرعت که در ۶ ماه افشا شد، در حال انجام است، شرایط بازار سخت است، اما با تلاش همکاران با افزایش بهره وری توانستیم این سود را حفظ کنیم. تا پایان نیز سال خبر‌های خوبی را خواهیم داشت

نوشته های مرتبط