بازار بیمه

توجه اتحادیه برن به حمایتهای بیمه ای صندوق ضمانت صارات

توفیق اقتصادی:حجم بالای حمایتهای بیمه ای صندوق ضمانت صارات ایران از صادرات کالای ایرانی مورد توجه اتحادیه برن (Berne Union) قرار گرفت.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی،  بر اساس اعلام رسمی دبیرخانه اتحادیه برن در ماه ژوئن 2023 ، صندوق ضمانت صادرات ایران برای اولین بار با توجه به رشد  قابل توجه  پوشش های بیمه ای کوتاه  مدت در حمایت از صادرات کالا و خدمات  ایرانی و مذاکره گسترده مقامات ارشد این صندوق در نشست های دوره ای وتخصصی اتحادیه برن ، سرانجام اعضاء با اکثریت آرا  صندوق ضمانت صادرات ایران را واجد شرایط عضویت در کمیته کوتاه مدت این اتحادیه شناخته شد و به عضویت دائمی این کمیته درآمد.
در سالهای اخیر بیشترین حجم  پوششهای بیمه ای صندوق مربوط به اعتبارات صادراتی کوتاه مدت بوده که حاکی از اهمیت این بخش در عملکرد اتحادیه برن (Berne Union) است .
این اتحادیه،  تشکل  بین‌المللی بیمه‌گران اعتبار و سرمایه‌گذاری  در صنعت بیمه اعتبار صادراتی  که با هدف حمایت از پذیرش جهانی اصول صحیح بیمه اعتبار صادراتی و سرمایه گذاری خارجی در سال 1934 تاسیس گردید است .
اتحادیه برن از 85 عضو شامل موسسات اعتبار صادراتی دولتی(ECA)، بیمه گران خصوصی و آژانس های چند جانبه از 73 کشور جهان تشکیل گردیده و نمایانگر تمامی جوانب صنعت بیمه اعتباری در سطح بین المللی می باشد.
دبیرخانه اتحادیه  در لندن واقع شده است ودر حال حاضر 4 کمیته تخصصی در این اتحادیه فعالیت دارند که شامل کمیته کوتاه مدت، کمیته میان و بلند مدت ، کمیته موسسات اعتبار صادراتی و کمیته کلوپ پراگ (موسسات اعتبار صادرات در حال توسعه) می باشند.
طی سالهای گذشته صندوق در کمیته کلوپ پراگ فعالانه حضور داشته و هم اکنون صندوق با عضویت  دائمی در دو کمیته از چهار کمیته فوق، جایگاه خود را به عنوان یک موسسه اعتباری صادراتی مهم وپیشرو در منطقه خاور میانه مستحکم تر نموده است .
از سوی دیگر این جایگاه، فرصت مناسبی برای تبادل دانش واستفاده از تجارب اعتباری کمیته های مذکور فراهم نموده است .

نوشته های مرتبط