بازار پول

تفاهم نامه بانک صادرات با سه شرکت فولادی کشور

توفیق اقتصادی: بانک صادرات ایران با هدف توسعه صنعت فولاد و کمک به تقویت زنجیره تأمین در این صنعت در بیست و پنجمین همایش پژوهشگران صنعت فولاد کشور در جزیره کیش با سه شرکت فولادی کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ، یاسر مرادی، عضو اجرایی هیأت‌مدیره بانک صادرات ایران با حضور در این همایش بین‌المللی که تحت عنوان سمپوزیوم فولاد ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه بین‌المللی کیش برگزار شد، ضمن دیدار و نشست با مدیران برخی شرکت‌ها از جمله فولاد خوزستان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد کاوه کیش و فولاد مبارکه اصفهان، صبا فولاد، فولاد هرمزگان، فولاد اکسین، شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر و گروه سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش، با مدیران سه شرکت «ذوب آهن اصفهان»، «سنگ آهن مرکزی ایران» و «سرمایه‌گذاری آرین حدید» تفاهم‌نامه توسعه همکاری امضا کرد.
عضو اجرایی هیأت‌مدیره بانک صادرات ایران در بیان قابلیت‌ها و توانمندی‌های این بانک برای کمک به صنعت فولاد کشور گفت: ایران در رده کشورهای بزرگ تولیدکننده فولاد در دنیا است. ظرفیت تولید فولاد کشور با وجود تنگناها و مشکلات سال‌های اخیر، به سرعت در حال رشد است تا جایی که در حال حاضر سالانه ظرفیت تولید ۴۵ میلیون تن فولاد وجود دارد و بر اساس پیش‌بینی‌ها این ظرفیت تا افق ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن خواهد رسید.
وی افزود: بانک صادرات ایران طی سالیان متمادی در کنار تولیدکنندگان بزرگ و شرکت‌های مادر در این صنعت ایستاده و امروز نیز با استفاده از قابلیت‌های نوین در عرصه فناوری و همچنین ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی خود، در کنار  فعالان این صنعت نقش‌آفرینی می‌کند.
وی با اشاره به کارنامه درخشان بانک صادرات ایران در کمک به احداث و پایه‌گذاری اغلب صنایع بزرگ کشور در بخش‌های مختلف صنعت از جمله، فولاد، آلومینیوم، نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌های بزرگ و سایر صنایع، تاکید کرد: بانک صادرات ایران در حمایت از صنعت فولاد با بهره‌گیری از قابلیت‌های بانکداری جامع، بانکداری شرکتی و اختصاصی‌سازی محصولات نوین بانکی به ویژه ارائه خدمات تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای از طریق صدور و تنزیل اعتبارات اسنادی، برات الکترونیک، انتشار اوراق مرابحه، صکوک، اوراق گواهی سپرده خاص و چکنو، برای پشتیبانی از شرکت‌ها آماده است و بانکداران حرفه‌ای در بانک صادرات ایران برای حل دغدغه‌های تامین مالی و تقویت زنجیره ارزش در صنعت فولاد در کنار فعالان این صنعت ایستاده‌اند.
بیست و پنجمین سمپوزیوم فولاد کشور که دوم تا چهارم آبان ماه سال جاری در جزیره کیش برپا بود با استقبال فعالان این صنعت استراتژیک مواجه و ۲۵۵ شرکت توانمندی‌های خود را عرضه کردند.

نوشته های مرتبط