بازار بیمه

بیمه پارسیان با سبدی متنوع از بیمه نامه های کاربردی برای همه اقشار

توفیق اقتصادی: شرکت بیمه پارسیان که سال ۱۴۰۲ را با عملکردی مثبت و درخشان پشت سر گذاشته در نخستین ماه سال جاری نیز رشد حق بیمه تولیدی را برای خود رقم زده که نشان از شروعی قوی و آغازی مطلوب دارد. این شرکت در سالی که گذشت با هدف گذاری های صورت گرفته و تحقق برنامه ها کارنامه ای شایسته از خود باقی گذاشت که نویدبخش از ادامه روند سودآور برای سال جاری دارد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ، شرکت بیمه پارسیان در سالی که گذشت با طراحی وارائه محصولات متنوع و برنامه ریزی هایی از قبیل شرکت در نمایشگاه های تخصصی جهت معرفی محصولات خود گام مهمی برای پیشبرد اهداف خود برداشت و توانست موفق عمل کند و در ادامه این روند در سال جاری نیز شاهد کسب موفقیت ها و دستیابی به اهداف توسط این شرکت ۲۰ ساله بیمه ای خواهیم بود.
پرتفوی مطلوب و برنامه ای برای ارتقای سهم بازار
طبق بررسی های صورت گرفته این شرکت در سال ۱۴۰۲ با رشد ۵۸ درصدی در حق بیمه تولیدی به رقمی بیش از ۱۲۳هزار میلیارد ریال در پرتفوی خود رسید که دستاورد مطلوبی محسوب می شود و بنابر گزارش ها، بیمه پارسیان در سال ۱۴۰۲ درزمینه تعداد بیمه‌نامه‌های صادره دررشته‌های مختلف بیمه‌ای نسبت به سال ۱۴۰۱افزایش قابل توجهی را کسب کرده است.
می توان گفت؛ ترکیب مناسب پرتفوی، سبد بهینه و مدیریت ریسک از عوامل موثر در رسیدن به این موفقیت و روند رو به رشد آمار عملکرد شرکت بیمه پارسیان بوده که با هدف گذاری صحیح و برنامه ریزی دقیق منجر به دستیابی به عملکرد مطلوب از لحاظ فروش و سود آوری شده است.
همچنین از دیگر عوامل تاثیرگذار می‌توان به تنوع خدمات، نوآوری در ارایه محصولات بیمه‌ای، توسعه شبکه فروش و افزایش رضایت مشتریان اشاره کرد و به نظر می رسد که بیمه پارسیان با اتکا به تجربه و تخصص خود در نظر دارد با هدف گذاری و برنامه ریزی مناسب در سال جاری ضمن حفظ و ارتقای جایگاه خود در سطح اول توانگری مالی همچنان به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت بیمه کشور در مسیر رشد و ترقی گام بردارد.
در واقع این شرکت با هدف گذاری برای کسب سهم بیشتر از بازار، تقویت ارکان مالی و بهبود توانگری و ارتقاء نگهداری ذخایر بیمه ای توانست سال گذشته را با موفقیت سپری کرده و با برنامه افزایش سرمایه که به تصویب مجمع رساند، نشان داد که هدف های بزرگتری را دنبال می کند.
بنابر تصویب مجمع سرمایه این شرکت از ۱۳،۰۰۰ میلیارد ریال به ۱۶،۰۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه ای و با هدف ارتقای رتبه توانگری مالی و حفظ و ارتقای سهم بازار انجام خواهد شد.
دستاوردها و عملکرد شرکت در سالی که گذشت
یکی از مواردی که در مورد شرکت بیمه پارسیان باید به آن اشاره کرد، حفظ سطح یک توانگری مالی در سال های متمادی است. براساس اعلام بیمه مرکزی، این شرکت در سال ۱۴۰۲ برای چندمین سال متوالی درسطح توانگری مطلوب یک قرار گرفت که نشانگر این است که شرکت در ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گزاران از توانایی و توانگری کافی برخوردار است.
همچنین اتفاق خوب دیگری نیز در ماه های آخر سال گذشته برای بیمه پارسیان افتادکه پیوستن به باشگاه ۱۰ همتی ها بود؛ اوایل بهمن ماه براساس صورت‌های مالی منتشره، میزان فروش این شرکت در ده ماه نخست سال جاری از رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان عبور کرده و شرکت بیمه پارسیان بصورت رسمی به جمع باشگاه ۱۰ همتی‌ها پیوست. بهینه‌سازی سبد و ترکیب مناسب پورتفوی شرکت و همچنین مدیریت مناسب ریسک، حضور در سطح اولی توانگری مالی، جلب رصایت بیمه‌گزاران و سهامداران و مشتریان از جمله دلایل عمده این موفقیت به‌شمار می‌روند.
این شرکت همچنین در دی ماه سال ۱۴۰۲ از دو سامانه خود تحت عنوان سامانه ایوان و پارسی چت رونمایی کرد. این اقدام در راستای ارائه هرچه بهتر خدمات و محصولات بیمه‌ای و کوتاه کردن راه و مسیر و زمان دسترسی و ارتباط مشتریان با شرکت بیمه صورت گرفت.
در حوزه مسئولیت اجتماعی هم شرکت بیمه پارسیان اقدام به ساخت و افتتاح دو باب مدرسه در مناطق کم‌ برخوردار کشور کرد و با احتساب ساخت شش مدرسه در سالیان گذشته، مجموع تعداد مدارس این شرکت به هشت مدرسه رسیده است. دو مدرسه اخیر در مناطق محروم استان‌ های کرمانشاه و خوزستان احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.
سبدی متنوع از بیمه نامه های کاربردی برای همه اقشار
شرکت بیمه پارسیان از نظر تنوع و کاربردی بودن محصولات ارائه شده یکی از شرکت های پیشرو درصنعت بیمه محسوب می شود و برای هر قشر و گروهی بیمه نامه هایی متناسب طراحی و ارائه شده و این شرکت یکی از متنوع ترین سبدهای بیمه ای را داراست.
با هم مروری می کنیم بر تعدادی از بیمه نامه های مفید و کاربردی این شرکت:
-لیام زندگی، طرحی با هدف توجه به تندرستی و ایجاد آسایش خاطر در خانواده‌ها و کاهش دغدغه‌های جبران هزینه‌های درمانی
-طرح فراز زندگی ویژه ورزشکاران و قهرمانان ورزشی در دوره فعالیت و قهرمانی و در دوران بازنشستگی جهت پوشش خسارت صدمات طول دوران ورزشی
-بیمه‌نامه عمر و سرمایه ‌گذاری با امکان سهیم شدن بیمه‌گزار در مجموع معاملات بیمه‌های زندگی
-ستاره دنباله‌دار، طرحی ویژه برای کودکان زیر هفت سال با هدف گسترش و تقویت فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه
-طرح سنوات پارسیان با هدف ایجاد پشتوانه‌های مالی برای ایام بازنشستگی
-محصول سکه پارسیان، ضرب سکه در وزن‌های کم جهت تسهیل خرید افراد با قدرت خرید پایین‌تر
این بیمه نامه ها تنها تعداد محدودی از بیمه نامه های شرکت بیمه پارسیان است و این شرکت در تمام زمینه ها از جمله خودرو، آتش سوزی، مسئولیت، باربری، حوادث، مهندسی، انرژی و … محصولات متنوع دیگری نیز دارد.
شرکت بیمه پارسیان در حالی سال ۱۴۰۲ را پشت سر گذاشت که در کنارتحقق اهداف تعیین شده، موفق شد در زمینه حق بیمه تولیدی حتی فراتر از پیش بینی ها عمل کند و با برنامه هایی که برای سال ۱۴۰۳ دارد، قطعا می تواند رضایت سهامداران و مشتریان خود را جلب کرده و روزهای پیش رو را با موفقیت و سربلندی سپری کند.

نوشته های مرتبط