بازار بیمه

بیمه سامان پیشتاز در فروش بیمه‌های درمان خانواده و مسافرتی

توفیق اقتصادی: مدیر بیمه‌های درمان شرکت بیمه سامان اظهار داشت: بیمه سامان با حدود ۳۱۰۰ مرکز درمانی در کل کشور قرارداد همکاری دارد و بیمه شده‌های این شرکت می‌توانند با مراجعه به این مراکز از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.
 به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ، جمیل صیدی مرادی، گفت: بیمه درمان تکمیل گروهی، درمان خانواده و بیمه‌های مسافرتی سه دسته اصلی رشته بیمه درمان در شرکت بیمه سامان هستد، البته در رشته بیمه مسافرتی، بیمه سامان یکی از پیشتازان و فعالان این حوزه است که با اختلاف قابل توجهی در جایگاه اول صنعت بیمه در این رشته قرار دارد.
وی، افزود: سال گذشته پرتفوی تولیدی شرکت بیمه سامان در رشته بیمه‌های مسافرتی بالغ بر 162 میلیارد تومان بود اما این رقم در 8 ماهه امسال 117 میلیارد تومان است و با توجه به نیمه دوم سال و سفرهای نوروزی در ما‌ه‌های پایانی سال این رقم افزایش خواهد یافت.
مدیر بیمه‌های درمان شرکت بیمه سامان بیان کرد: این شرکت در حوزه بیمه‌نامه درمان خانواده نیز این جسارت را به خرج داد و به صورت تخصصی وارد بازار بیمه‌نامه‌های درمان خانواده شد و با شناسایی نیاز افراد جامعه اقدام به طراحی بیمه‌نامه درمان خانواده کرد و توانست با طراحی محصولات متنوع در این حوزه به سمت بازار هدف حرکت کند.
در حال حاضر با توجه به اینکه آمار عملکرد شرکت‌های بیمه در این رشته به صورت تفکیکی منتشر نمی‌شود از طریق مشاهدات و مطالعات میدانی، می‌توان عنوان نمود که بیمه سامان در این رشته نیز در رتبه اول قرار دارد.
صیدی مرادی، گفت: در سال گذشته در رشته بیمه درمان خانواده نزدیک به 77 هزار نفر از بیمه شده تحت پوشش بیمه سامان قرار گرفتند که از همین محل پرتفویی بالغ بر 262 میلیارد تومان تولید شد و در هشت ماهه سال‌جاری هم به 49 هزار نفر از هموطنان بیمه‌نامه درمان خانواده سامان ارائه شده است.
وی، با اشاره به افزایش تعهدات و تغییرات صورت گرفته در طرح و طراحی محصولات شرکت بیمه سامان نسبت به سال قبل گفت: به همین دلیل از ابتدای سال‌جاری تا اکنون 245 میلیارد تومان حق‌بیمه تولید شده که در مقایسه با سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.
مدیر بیمه‌های درمان شرکت بیمه سامان، رشد پرتفوی رشته بیمه درمان گروهی این شرکت در سال‌جاری را دو‌ برابر اعلام کرد و افزود: درسال گذشته با ارائه بیمه‌نامه درمان تکمیلی به 277 هزار نفر پرتفویی بالغ بر 540 میلیارد تومان تولید شد که این رقم در سال‌جاری با ارائه این بیمه‌نامه به 280 هزار نفر بالغ بر 840 میلیارد تومان است.
صیدی مرادی، به شبکه سرویس‌دهی خسارتی شرکت بیمه سامان اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه پرداخت خسارت در سال 1401 در رشته درمان گروهی مبلغی بالغ بر 554 میلیارد تومان خسارت پرداخت شد که با توجه به پرتفوی تولیدی حق‌بیمه 542 میلیارد تومانی تقریبا نسبت خسارت 102 درصدی را شاهد بودیم.
مدیر بیمه‌های درمان شرکت بیمه سامان، اذعان داشت که ضریب خسارت شرکت بیمه سامان در رشته بیمه درمان خانواده به مراتب پایین‌تر بوده است چرا که بر اساس ماده 25 آیین نامه شماره ی 99 شورای عالی بیمه با ارزیابی متقاضی بیمه‌نامه صادر می‌شود و این ارزیابی باعث می‌شود که تا حدی بتوان ریسک را کنترل و پس از آن اقدام به صدور بیمه‌نامه کرد.
صیدی مرادی، میزان خسارت پرداختی شرکت بیمه سامان در رشته بیمه درمان خانواده را رقمی بالغ بر 180 میلیارد تومان اعلام کرد که با توجه به آمار حق‌بیمه تولیدی 260 میلیارد تومانی از این محل، ضریب خسارت 67 درصدی را به دنبال داشته است.

نوشته های مرتبط