بازار پول زوم

بعد از بازرسی سازمان مالیاتی ;کارتخوان های صندوق های قرض الحسنه کم شدند

توفیق اقتصادی:معاون وزیر اقتصاد گفت: ۸صندوق قرض‌الحسنه ۹هزار و ۵۰۰ دستگاه کارتخوان داشتند که مبالغ بسیار زیادی از این طریق جابه‌جا می‌شد که بعد از بازرسی سازمان مالیاتی، تعداد کارتخوان‌ها کاهش یافت.
 به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، سبحانیان به باشگاه خبرنگاران گفت: ۴هزار و ۵۰۰ صندوق قرض‌الحسنه در کشور داریم که ۲هزار و۵۰۰ صندوق از این تعداد بدون مجوز هستند.
به گفته رییس سازمان امور مالیاتی کشور، مجموع واریز به حساب بانکی در ۲۰ صندوق در سال ۱۴۰۰.۶۹هزار میلیارد تومان بوده و تعداد پوزهای که افراد به اسم این صندوق‌ها فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند قابل تصور نیست.
او می‌گوید: ۸ صندوق در ۱۴۰۲،۹ هزار و ۵۰۰ پوز داشتند که نقش قابل‌توجهی در فعالیت اقتصادی داشتند، اما هیچ‌گونه شفافیتی در این بخش وجود نداشت.
او ادامه داد: اقداماتی در این حوزه در استان‌ها به عمل آمد که بعد از بازرسی‌ها تعداد پوزهای این صندوق‌ها کاهش یافت.
او گفت: سال ۱۴۰۰ در اصفهان ۲۵۰ صندوق بدون پرونده شناسایی کردند، ۳۴۸ صندوق ۵ هزار دستگاه پوز داشتند و بیش از هزار دستگاه کارتخوان به نام دو نفر بودند.
معاون وزیر اقتصاد گفت: نباید اجازه دهیم به نام صندوق قرض‌الحسنه، ده‌ها هزار میلیارد تومان پول بدون شفافیت جابه‌جا شود، اگر فعالان اقتصادی گلایه می‌کنند حق دارند و ما باید مانع آنها شویم.

نوشته های مرتبط