صنعت بازرگانی

بده بستان بانکها با برخی فروشگاههای خاص

توفیق اقتصادی: رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران معتقد است ایجاد فروشگاه‌های بزرگ، اصناف خرد لوازم‌خانگی، مبلمان و حتی باربرها را دچار مشکل کرده است .
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، قدس نوشت: اکبر پازوکی، ضمن بیان اینکه این فروشگاه‌ها با تبلیغات عوام‌فریبانه مردم را به ‌قسطی خرید کردن سوق داده‌اند، افزود: اگر بانک پول دارد چرا این تسهیلات را به ‌مردم نمی‌دهد.
مسئله دیگری که مطرح است اینکه در حالی که تولید باید بر پایه صادرات باشد؛ این اتفاق رخ نمی‌دهد و تصور این است که فروشگاه‌های بزرگ مازاد تولید را با شرایط اقساطی به ‌مردم می‌دهند.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران در ادامه سخنان خود رویه فعلی را عامل حواله‌فروشی دانست و خاطرنشان کرد: حواله‌فروشی هم به ‌تولید و هم توزیع ضربه می‌زند.
وی به ‌میزان تبلیغاتی که این فروشگاه‌ها انجام می‌دهند اشاره کرد و گفت: مگر یک کاسب چه میزان درآمد دارد که هر روز با این حجم به ‌مردم کالا بفروشد و یا اینکه هر روز در بیلبوردهای کشور تبلیغ داشته باشد و هر ملکی که می‌خواهد را خریداری و تبدیل به‌تجاری کند.
پازوکی به‌ تبلیغاتی چون «در شهر نگردید» اشاره و خطاب به‌ مردم تأکید کرد: از مردم خواهش می‌کنم که در شهر بگردند، چنانچه بگردند متوجه خواهند شد چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران اضافه کرد: متأسفانه این فروشگاه‌ها چندین صنف را درگیر کرده‌اند و این یعنی این صنوف باید کسب و کار خود را جمع کنند.

نوشته های مرتبط