بازار بیمه

با یونیت لینک بیمه سامان از پوشش بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری برخوردار شوید

توفیق اقتصادی:شرکت بیمه سامان که همیشه در افکار عمومی به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در عرصه طراحی و ارایه محصولات نو و خلاقانه بیمه‌ای شناخته می‌شود، اخیرا اقدام به معرفی طرح یونیت لینک سامان کرده و امکان خرید بیمه عمر همراه با سرمایه‌گذاری بورسی را با سود تضمینی برای مشتریان خود فراهم ساخته است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ، یونیت لینک نوعی از بیمه‌نامه است که امکان دریافت پوشش بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری به صورت همزمان برای مشتریان را فراهم می‌کند.
یونیت لینک‌ها برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ میلادی (۱۳۸۰ شمسی) در شبه قاره هند راه اندازی شدند. کشور هند از جمله کشورهایی است که ضریب نفوذ بیمه در آن بسیار بالاست و به همین خاطر ارائه محصولات و ایده‌های نوآورانه بیمه‌ای به صورت گسترده در آنجا رواج دارد.
یکی از مهمترین موانع موجود در ایران که بر سر راه توسعه و‌ همگانی شدن بیمه‌های عمر قرار دارد، میزان بالای تورم سالانه در اقتصاد کشور است که پوشش متناسب با بیمه‌های عمر در هنگام بازخریدی و بهره‌مندی از مزایای آن را به بیمه‌گذاران و مشتریان نمی‌دهد. لذا راهکار ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری بورسی با این هدف شکل گرفت که بخشی از سرمایه خریداران بیمه عمر صرف سرمایه‌گذاری در بورس شود و از سود حاصل از آن، مشتری بهره‌مند شود. اما مشکل اینجا بود که به دلیل ماهیت نوسانی بازار سرمایه، به صورت همیشگی و مداوم نمی‌شود از بورس انتظار سود داشت اما در میان مدت و دراز مدت سود قابل توجهی نصیب سرمایه‌گذار می‌کند.
در چنین شرایطی یونیت لینک سامان با ارایه ۵ درصد سود روز شمار سالیانه تضمینی، خطر کاهش ارزش سرمایه در مواقع ریزش بازار بورس را برای خریدار بیمه نامه برعهده گرفت و این اطمینان خاطر را به مشتریان داد که در هیچ شرایطی خطری سرمایه آنها را تهدید نخواهد کرد.
بیمه عمر یونیت لینک سامان اندوخته بیمه‌نامه بیمه‌گذاران را در صندوقی به اسم یونیت در بازار بورس ایران سرمایه گذاری می‌کند. با سرمایه گذاری اندوخته بیمه‌نامه بیمه گذار در صندوق بورس یونیت، سرمایه بیمه گذاران امکان بهره‌مندی از نوسانات افزایشی بازار را پیدا می‌کند. سهام در بازار سرمایه هیچ گاه یک مسیر مستقیم را طی نمی‌کنند و همواره نوسانات افزایشی و کاهشی در آن وجود دارد و ممکن است ضرر هم داشته باشد و این یک ریسک برای سرمایه محسوب می‌شود.
در یونیت لینک سامان تضمینی برای جلوگیری از ضرر بیمه گذار در نظر گرفته شده است.
در بیمه یونیت لینک سامان برای این رفع این نگرانی مشتریان، نرخ تضمین ۵ درصدی در نظر گرفته شده است. در صورت ریزش سهام خریداری شده در صندوق یونیت، اصل سرمایه بیمه‌گذار به همراه ۵ درصد سودِ روز شمار سالیانه، از طرف شرکت بیمه سامان تضمین شده است. جذابیت بیمه عمر یونیت لینک سامان، تضمین اندوخته بیمه‌گذار به همراه سود تضمینی است. به این ترتیب بیمه گذاران به صورت غیر مستقیم با داشتن بیمه عمر وارد بازار بورس می‌شوند. در چنین شرایطی بیمه‌گذاران هم از سودهای احتمالی و نوسانات افزایشی بازار سرمایه بهره‌مند می‌شوند و هم در صورت ریزش احتمالی بازار سرمایه این خسارت توسط شرکت بیمه سامان پرداخت خواهد شد. به عبارتی دقیق‌تر، سرمایه خود را وارد بازار بورس می‌کنید اما مدیریت آن را به بیمه سامان می‌سپارید، سود حاصله متعلق به بیمه‌گذار است و ضرر و زیان احتمالی برای شرکت بیمه سامان.
یونیت لینک سامان محصول اختصاصی و انحصاری شرکت بیمه سامان به شمار می‌آید که مجوز آن از سوی بیمه مرکزی صادر شده و اولین ارائه دهنده آن در صنعت بیمه کشور، شرکت بیمه سامان است. یونیت لینک سامان تمامی ویژگی‌های بیمه عمر و تشکیل سرمایه شرکت سامان را دارا ست و مانند بیمه عمر و تشکیل سرمایه، بیمه گذار علاوه بر پوشش فوت، می‌تواند از پوشش‌های فوت حادثه، از کار افتادگی، امراض خاص، معافیت از پرداخت حق بیمه و … استفاده کند.
در بیمه یونیت لینک سامان، این امکان برای بیمه گذار در نظر گرفته شده است که از همان شروع بیمه نامه مبالغی را به اندوخته خود اضافه و یا مبالغی را برداشت کند. لذا نیازی نیست وی از همان شروع خرید بیمه نامه، کل مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری را یکجا به اندوخته بیمه نامه واریز کند.
بیمه عمر یونیت لینک فقط توسط شرکت بیمه سامان ارائه می‌شود و کسانی که علاقه‌ مند به خرید این بیمه نامه هستند، می‌توانند با مراجعه به نمایندگان بیمه سامان در سراسر کشور آن را تهیه کنند.

نوشته های مرتبط