بازار سرمایه

بازار سرمایه معاف از مالیات است

توفیق اقتصادی:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب یک فوریت طرح برخی از احکام مالیاتی گفت: به موجب این طرح و تصویب نهایی آن معافیت های مالیاتی بازار سرمایه کشور به قوت خود باقی خواهد ماند.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی به نقل از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به تصویب یک فوریت طرح برخی از احکام مالیاتی جهت تسهیل فعالیت‌های اقتصادی کشور در سال جهش تولید با مشارکت مردم، گفت:مالیات‌ها یکی از مولفه‌های مهم ما در حوزه نظام اقتصادی هستند.
نماینده مردم «کرمان و راور» در مجلس شورای اسلامی افزود: در برخی مقاطع مالیات‌ها دستخوش تغییرات مقطعی می‌شوند که آسیب‌رسان است با این حال یکی از موضوعات مهمی که ما در دستور کار قرار داده و آن را پیگیری کردیم شفافیت اطلاعات اقتصادی در کشور است که در قانون سامانه مودیان اساس این حرکت طراحی شده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسیر حرکت بعدی ما این بود که به تدریج مالیات بر عملکرد بنگاه‌ها را کاهش دهیم تا فعالیت‌های اقتصادی رونق پیدا کند از این رو در دو سال گذشته نرخ پرداخت مالیات بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی را کاهش دادیم اما در بودجه سال ۱۴۰۳ دولت برخلاف این رویه، تغییر جهت داد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با جهش تولید با مشارکت مردم گفت: فرمان حضرت آقا حمایت از تولید است و یکی از مولفه‌های ما این است که حداقل مالیات را بر مبنای سال گذشته مدنظر قرار دهیم اما متأسفانه دولتمردان تأکید داشتند که با این مسئله مخالفند.
این نماینده مردم در مجلس گفت: در ادامه فعالان اقتصادی در این زمینه مطالبی را مطرح کردند و دولت هم در ادامه گفت که میزان مالیات بر عملکرد بنگاه‌ها را کاهش می‌دهد. با این حال چون این مسئله به تأخیر افتاده و دیر شده بود و نمی‌شد این موارد را در جداول بودجه گنجاند این موضوع با هماهنگی معاونت قوانین و کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس مطرح شد. نهایتاً به این جمع‌بندی رسیدیم که این موضوع را در قالب یک طرح با الزام فوریت در صحن مطرح کنیم تا آنچه می‌خواهد در حوزه مالیات‌ها اتفاق بیفتد عیناً شبیه به مالیات سال گذشته شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به موجب این طرح و تصویب نهایی آن معافیت‌های مالیاتی بازار سرمایه کشور به قوت خود باقی خواهد ماند.

نوشته های مرتبط