صنعت بازرگانی

انصراف عجیب 50 هزار متقاضی مرحله دوم سامانه یکپارچه خودرو

توفیق اقتصادی:مدیر سامانه یکپارچه خودرو از انصراف ۵۰ هزار متقاضی خرید خودرو از سامانه یکپارچه فروش در مرحله دوم خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، مهدی تقدسی بیان کرد در ۲۴ ساعت گذشته, ۵۰ هزار متقاضی مرحله دوم سامانه یکپارچه خودرو انصراف دادند. وی دلیل این موضوع را کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد عنوان کرد.
مدیر سامانه فروش ادامه داد: در فراخوان تابستان مرحله اول ثبت نام خودرو فقط ۱۰ درصد از متقاضیان در یکی از خودروسازان خصوصی اقدام به تکمیل وجه کردند. به بیان دیگر ۹۰ درصد افراد انصراف داده اند.
کاهش قیمت خودروهای چینی
نگاهی به روند قیمت خودرو نیز نشان می‌دهد که شیب کاهش قیمت خودروهای چینی نسبت به خودروهای داخلی بیش‌تر بوده است.
به عنوان مثال خودروی دیگنیتی پرایم ابتدای اردیبهشت ماه امسال با قیمت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان معامله می‌شد. قیمت این خودرو امروز ۲۲ خرداد به یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان رسیده که حاکی از کاهش  ۳۰ درصدی در کم تر از دو ماه است. حتی این خودرو در بازار امروز نسبت به روز گذشته کاهش ۱۳۰ میلیون تومانی را تجربه کرد.
تیگو ۷ نیز که اوایل اردیبهشت ماه در محدوده ۲ میلیارد تومان معامله می‌شد، امروز یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان قیمت خورد. حتی امروز این خودرو کاهش قیمت ۵۰ میلیون تومانی را تجربه کرد.
قیمت جک S5 که در اوج بازار به ۲میلیارد تومان رسیده بود، امروز یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان معامله شد. این خودرو نیز امروز کاهش قیمت ۶۰ میلیون تومانی را ثبت کرده است.
این کاهش قیمت در میان محصولات خودروسازان خصوصی، همان دلیلی است که به انصراف قابل توجه متقاضیان سامانه یکپارچه خودرو منجر شده است.
عرضه خودرو در بورس کالا غیرقانونی است؛ فقط سامانه یکپارچه خودرو
تقدسی ادامه: طبق ماده ۵ بند ۵ شماره ۵۴۳ دستورالعمل شورای رقابت که در بهمن ۱۴۰۱تصویب شد، همه عرضه‌ها از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو صورت خواهد پذیرفت. سایر عرضه‌ها خارج از شبکه سامانه، غیر قانونی است.

نوشته های مرتبط