اقتصاد کلان زوم

شمال ایران تا چه اندازه ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد؟

توفیق اقتصادی: این روزها با توجه به رکود، نوسانات، تورم، طبیعی است که سرمایه‌گذاری نیاز به دانش و تخصص دارد تا اصطلاحا دارایی فرد سرمایه‌گذار بر باد نرود.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ، سعید وزیری – مدیر روابط عمومی اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران، درباره بهترین شهرهای کشور برای سرمایه گذاری مردم گفت: در حال حاضر در جنوب کشور ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، شهرهایی همچون کیش، قشم و ماهشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و اقتصادی که دارند این روزها به یکی از سواحل امن سرمایه‌گذاران ملکی تبدیل شده‌اند.
به عنوان نمونه یکی از پروژه‌هایی که در شهر ماهشهر برای سرمایه‌گذاری ملکی وجود دارد، پروژه چندمنظوره‌ای است که متقاضیان از طریق اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران می‌توانند اقدام به خرید سهام آن کنند.
درحال حاضر کدام یک از شهرهای ایران برای سرمایه‌گذاران جذابیت دارد؟
وزیری در پاسخ به این پرسش که درحال حاضر کدام یک از شهرهای ایران برای سرمایه‌گذاران جذابیت دارد؟ اینطور توضیح داد: تهران به عنوان پایتخت همواره یکی از جذاب‌ترین شهرهای ایران برای سرمایه‌گذاران ملکی بوده است اما با توجه به اینکه هر منطقه در پایتخت شرایط خاص خود را دارد و برای مبالغ محدود با توجه به اینکه طبق آمارهای مرکز آمار، حداقل میانگین قیمت خرید مسکن تقریبا متری ۸۰ میلیون تومان است، سرمایه‌گذاری در این شهر غیر ممکن یا بسیار دشوار به نظر می‌رسد، از این رو سرمایه‌گذاران عمدتا راغب به سرمایه‌گذاری در شمال و جزایر جنوب کشور و به ویژه کیش شده‌اند.
شمال ایران تا چه اندازه ظرفیت سرمایه‌گذاری مردمی را دارد؟
وی در پاسخ به این پرسش که شمال ایران تا چه اندازه ظرفیت سرمایه‌گذاری مردمی را دارد؟ گفت: در سال‌های اخیر شاهد ساخت‌وسازهای زیادی در شهرهای شمالی کشور بوده‌ایم که در سال‌های ابتدایی استقبال خوبی نیز از این املاک شد، اما با گذشت زمان این مناطق به دلایل مختلف جذابیت خود را از دست داد؛ به نحوی که در حال حاضر ملک برای خرید وجود دارد اما خریدار بسیار کم شده است.
وزیری یادآور شد: قطعا سرمایه‌گذاری در هر شرایطی در بازار جذاب مسکن سودده نیست چه بسا در برخی مواقع زیان‌های جبران‌ناپذیری هم به بار می‌آورد.
عموم تصور می‌کنند تنها سرمایه‌گذاری در بازارهایی همچون بورس و فرا بورس نیاز به دانش و تخصص دارد اما برای سرمایه‌گذاری در بازار ملکی نیاز به این تخصص نیست، در حالی که امروزه با توجه به اینکه سود ناشی از ساخت‌وساز به پایین‌ترین درصد خود رسیده است، بسیار مهم است که منابع مالی خود را کجا و چگونه سرمایه‌گذاری می‌کنید.
منبع: isna

نوشته های مرتبط