بازار بیمه

آرام بام، بیمه نامه ای به روز و کارآمد

توفیق اقتصادی: مدت هاست شرکت بیمه پارسیان محصول مناسبی تهیه کرده که مدیران و اعضای هیات مدیره ساختمان ها می توانند با استفاده از آن ریسک های مربوط به ساختمان های تحت مدیرت خود اعم از خسارت های مالی و جانی را به کمک این بیمه نامه جبران کنند.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی ، این طرح شامل بیمه نامه های مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری در قبال ساکنین و اشخاص ثالث است.
همانطور که می دانید؛ طبق ماده ۱۴ قانون تملک آپارتمان‌ها مربوط به بیمه آتش سوزی ساختمان و مسئولیت های آن است و مدیر یا مدیران ساختمان مکلفند تمام بنای ساختمان را بعنوان یک واحد در مقابل آتش سوزی بیمه کنند. سهم هریک از مالکین به تناسب سطح زیربنای اختصاصی آنها و به وسیله مدیر و مدیران ساختمان تعیین و اخذ و به بیمه گر پرداخت خواهد شد.
گفتنی است؛ در صورتی که هیئت مدیره اقدام به تهیه بیمه نکنند و آتش سوزی اتفاق بیافتد، مسئولیت جبران خسارت متوجه مدیر و مدیران ساختمان خواهد بود. علاوه بر آتش سوزی ممکن است حوادث دیگری در ساختمان اتفاق بیافتد که خسارت‌‎هایی به افراد و اموال وارد شود که خسارت مالی و جانی به همراه داشته باشد، اینجاست که بحث بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان مطرح می‌شود. بیمه مسئولیت ساختمان، مسئولیت مدنی بیمه گذار در مقابل اشخاص ثالث را بیمه می‌کند. درواقع با ثبت نامدر طرح ” آرام بام پارسیان”،شرکت بیمه هزینه‌های خسارت های مالی و جانی وارده به افراد را برعهده می‌گیرد.
آرام بام، بیمه نامه ای به روز و کارآمد
علی گنجی، مدیر بیمه های مسئولیت بیمه پارسیان در گفت وگو با بیمه نویس درباره این بیمه نامه می گوید: همانطور که می دانید از نظر قانون مدیران ساختمان ها در بخش عمده ای از اتفاقات و حوادثی که در ساختمان ها رخ می دهد، مسئول هستند و در سال های اخیر در بیمه نامه های مختلف موارد مختلف مربوط به این نوع مسئولیت گنجانده شده است.
به گفته وی بیمه پارسیان با طراحی یک بیمه نامه تخصصی مجموعه ای از ریسک های مسئولیت مدیران و هیات مدیره ساختمان ها را پیش بینی کرده و بخش زیادی از ریسک ها را در این زمینه پوشش می دهد.
گفتنی است؛ پیش از این هم بیمه نامه های مربوط به آسانسور، تعمیرات ساختمان، مشاعات، استخرها و … در بیمه نامه های مختلف قابل عرضه بود.
گنجی همچنین تاکید می کند که طرح بیمه نامه آرام بام پارسیان جهت پوشش ریسک های مربوط به ساختمان ها در بخش های مختلفی نظیر پوشش مالی در قبال اشخاص در صورت آسیب دیدگی در ساختمان، ریزش نمای ساختمان و خسارت های مالی و جانی احتمالی مربوط به آن، پوشش ریسک جانی و مالی هنگام تعمیرات ساختمان برای نیروی کار، پوشش هزینه های مربوط به آسانسور که می تواند جانی یا مالی باشد و … از مدیر یا اعضای هیات مدیره ساختمان ها حمایت های لازم را انجام می دهد.
بنابراین گزارش شرکت بیمه پارسیان در طرح “آرام بام پارسیان”، به جبران خسارات بدنی (فوت، نقص‌عضو، صدمه‌جسمانی و هزینه‌های‌پزشکی) و مالی وارد به ساکنین و اشخاص‌ثالث ناشی از موضوع بیمه‌نامه می‌پردازد.
در این طرح، علاوه بر پوشش‌های اصلی ذکر شده، پوشش‌های تکمیلی به شرح ذیل ارایه می‌ شود:
پوشش تعدد دیات و دیات غیر مسری
پوشش افزایش ریالی دیه از تاریخ شروع بیمه‌نامه ( یکسال/ دوسال/ سه‌سال)
پوشش پرداخت خسارت بدون رای دادگاه
پوشش جبران هزینه ­پزشکی با اعمال­تعرفه بخش‌خصوصی
پوشش حذف فرانشیز از هزینه ­های پزشکی
پوشش مسئولیت مدنی در قبال استفاده‌کنندگان از آسانسور (نفربر/ باربر/ بالابر)
پوشش مسئولیت مدنی در قبال استفاده‌کنندگان از پله‌برقی و پیاده‌روی متحرک در مجتمع‌های اداری و تجاری
پوشش مسئولیت مدنی در قبال استفاده‌کنندگان از پارکینگ
پوشش هزینه­های دادرسی
پوشش کارکنان خدماتی شاغل در مشاعات ساختمان مسکونی
پوشش استخر، سونا و جکوزی، سالن اجتماعات، سالن ورزشی و وسایل تفریحی موجود در مشاعات ساختمان‌های مسکونی
پوشش خسارات جانی ناشی از حمله حیوانات خانگی (شناسنامه‌دار) در مشاعات ساختمان
پوشش هزینه‌های مربوط به انتقال‌مصدوم به‌بیمارستان (آمبولانس)
بنابر اعلام این شرکت در طرح “آرام بام پارسیان”، برای بیمه‌گزارانی که مورد بیمه آن‌ها، مجهز به دوربین مدار بسته، سیستم اعلان و اطفاء حریق، نگهبان ۲۴ ساعته و بیمه‌نامه آتش سوزی معتبر می‌باشند، تخفیف در حق بیمه در نظر گرفته شده و بیمه‌گزار می‌تواند حق‌بیمه را بصورت اقساط طبق آیین‌نامه مصوب شرکت بیمه پارسیان، پرداخت کند و چنانچه بیمه‌گزار حق‌بیمه را بصورت نقد پرداخت کند از تخفیف نقدی هم برخوردار می‌شود.
این بیمه نامه هم مانند دیگر بیمه نامه های شرکت بیمه پارسیان، کاملا به روز است و دغدغه مدیران و حتی ساکنین ساختمان ها را برطرف می کند و مدیران با خیالی آسوده می توانند مسئولیت هایی که بر عهده آن ها قرار داده می شود، قبول کنند.
این بیمه نامه تخصصی بسیار کاربردی است و با جزییاتی که در ان وجوددارد، می تواند برای ساختمان های بزرگ بسیار مفید و کارآمد باشد و لازم است که افراد بیشتری با این محصول و جزییات آن آشنا شوند.

نوشته های مرتبط