بازار سرمایه

۲۰ شرکت در حال انجام اقدامات لازم برای درج نماد هستند

توفیق اقتصادی: محمدامین قهرمانی، معاون پذیرش بورس تهران از آمادگی ۵ شرکت برای عرضه اولیه در بورس تهران خبر داد و اعلام کرد: اکنون ۲۰ شرکت در حال انجام اقدامات لازم برای درج نماد هستند.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی  ،  محمدامین قهرمانی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا) به برنامه‌های بورس تهران برای انجام عرضه‌های اولیه در بازار سهام اشاره کرد و گفت: اکنون ۵ شرکت از آمادگی لازم برای عرضه اولیه در بورس تهران برخوردارند.

‎وی اظهار داشت: در وضعیت فعلی ارزش‌گذاری ۲ شرکت انجام شده و با توجه به اجرای اقدامات مربوطه این شرکت‌ها از آمادگی لازم برای عرضه در بورس برخوردارند.

‎قهرمانی خاطرنشان کرد: اکنون در انتظار تعیین تکلیف شرایط بازار و برنامه‌ریزی‌ها در راستای عرضه اولیه هستیم.

‎ معاون پذیرش بورس تهران ادامه داد: فعلا پذیرش شرکت‌ها برای عرضه اولیه در حال انجام بوده و هیچ تواقفی در انجام اقدامات مربوط به پذیرش و درج نماد شرکت‌ها صورت نگرفته است.

‎وی به اقدامات انجام شده از سوی بورس تهران برای انجام هر چه سریع‌تر شرکت‌ها در بازار اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۴ جلسه هیات پذیرش در بورس تهران برگزار شد و ۲ شرکت پروژه به دنبال تامین مالی از طریق این بازار هستند.

‎به گفته معاون پذیرش بورس تهران، اکنون تعداد ۲۰ شرکت در حال انجام اقدامات لازم برای درج نماد هستند.

‎وی تاکید کرد: برنامه بورس تهران، عرضه اولیه ۱۵ شرکت در بازار است اما در ابتدا باید وضعیت حاکم بر معاملات بازار مورد ارزیابی قرار بگیرد و پس از آن تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

‎قهرمانی در پایان گفت: اگر شرایط بازار اجازه دهد علاوه بر شرکت پروژه‌ها، عرضه اولیه تعداد قابل توجهی شرکت در بورس تهران انجام خواهد شد

نوشته های مرتبط