زوم نیم نگاه

وضعیت دلار ;اگر خبرها تبدیل به واقعیت نشود

توفیق اقتصادی: به اعتقاد معامله‌گران اگر قیمت دلار هرات مرز حمایتی ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان را از دست بدهد قیمت دلار تهران هم با فشار فروش وارد کانال ۴۸ هزار تومان می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، دسته‌ای از معامله‌گران معتقدند به دلیل آخر ماه بودن و نبود پول در بازار قیمت دلار جانی برای افزایش نداشته باشد.
به دلیل فشار آخر برج این دسته پیش‌‌بینی قیمت دلار امروز دوباره مرز حمایتی ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان را تست بزند.
در مقابل، گروهی از معامله‌گران می‌گویند با قیمت دلار در کانال ۴۸ هزار تومان، تقاضا برای حواله دلار در این کانال زیاد می‌شود و به واسطه آن قیمت دلار دوباره به ۴۹ هزار تومان برمی‌گردد.
این دسته دلیل نماندن قیمت دلار در کانال ۴۸ هزار تومان را همین موضوع می‌دانند. دلیل دیگری که این دسته تصور می‌کنند قیمت دلار تهران به کانال ۴۸ هزار تومان نمی‌رود فاصله هزار تومانی قیمت تتر با قیمت دلار هرات است.
فنی‌های بازار معتقدند اگر قیمت دلار هرات امروز بالای مرز حمایتی ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت ساعتی دهد برای ورود به ۴۹ هزار تومان تلاش خواهد کرد.
مقاومت مهم دلار ۴۹ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان است که قیمت دلار طی معاملات هفته گذشته نتوانسته بود بالای این سطح تثبیت دهد.
اما اگر در معاملات امروز حمایت ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان از دست برود حمایت مهم ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان خواهد بود، در صورت از دست رفتن این عدد در بازار قیمت دلار حمایت ۴۸ هزار و ۴۰۰ تومان را تست خواهد کرد.
معامله‌گران می‌گویند قیمت دلار در سطوح حمایتی شانس برگشت بالا را دارد.
اگر خبرها تبدیل به واقعیت نشود
در همین رابطه، برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی با اشاره به وضعیت بازار ارز در دو هفته گذشته، گفت: در روزهای انتهایی هفته گذشته، قیمت دلار تحت تاثیر اخبار آزادسازی دلارهای ایران در کره جنوبی وارد کانال ۴۸ هزار تومانی شد و بالاخره خبری که بارها با اخبارش سعی شد بازار تحت تاثیر قرار بگیرد، به واقعیت پیوست.
وی به افزایش تقاضا در پی کاهش محدود قیمت دلار اشاره کرد و افزود: با بیشتر شدن تقاضا، قیمت سریعا کانال عوض کرد و در کانال ۴۹ هزار تومان قرار گرفت.
ذهنیت فعلی بازارساز یا بانک مرکزی این است که عرضه‌ها را همچنان بالا و قیمت را پایین نگه‌ دارد.
این کارشناس اقتصادی در خصوص پیش‌بینی قیمت دلار در پایان تابستان خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه سعی می‌شود اخبار خوبی در حوزه توافق به بازار تزریق شود، اما اگر این خبرها تبدیل به واقعیت نشود تا انتهای تابستان تقاضا بیشتر خواهد شد و قیمت بالای کانال ۵۰ هزار تومان قرار می‌گیرد.

نوشته های مرتبط