زوم نیم نگاه

هفته سرنوشت‌ساز دلار

توفیق اقتصادی: به عقیده برخی از تحلیلگران ارزی بازار تهران هفته سوم بهمن ماه می‌تواند سرنوشت نرخ ارز در ماه‌های پایانی سال را تا حدودی مشخص کند.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی، ایست نرخ‌های بازار غیر‌رسمی در سطوح قیمتی جدید خبر از احتمال تخلیه ریسک‌های سیاسی در بازار می‌دهد، چرا که در صورت تداوم انتشار اخبار منفی، در معاملات نیمه تعطیل بازار روز‌های پایانی هفته گذشته نرخ شاخص‌های ارزی مجددا افزایشی ثبت می‌شد.
کارشناسان معتقدند که بازار در انتظار یک واکنش از حرکت ایستاده در نتیجه می‌توان رفتار بازار بعد از اتفاق مذکور را کاهشی پیش‌بینی کرد.
در این میان سیگنال‌های مخابره شده از سوی مقامات مسوول ارزی نیز همگی از موقتی بودن نوسانات اخیر خبر می‌دهد.
محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک مرکزی در تازه‌ترین اظهارنظر خود در رابطه با بازار ارز گفت: «منابع ارزی مناسبی داریم و هیچ مشکل و محدودیتی از نظر منابع ارزی نداریم.»
به نوشته دنیای اقتصاد، سخنگوی بانک مرکزی نیز در همین راستا گفت: «نوسان‌های اخیر بازار ارز بنیان اقتصادی ندارد؛ متاثر از انتظارهای روانی است و تا پایان سال روند این بازار بهبود پیدا می‌کند.»
حال باید دید در روز‌های پیش‌رو فضای اخبار سیاسی چه مسیریابی جدیدی برای نرخ ارز خواهد داشت و آیا ریسک‌های موجود در معاملات تخلیه خواهد شد یا خیر؟

نوشته های مرتبط