بازار سرمایه

نوزادان متولد 1402 سهامدار می شوند

توفیق اقتصادی:وزیر اقتصاد درباره اعطای سهام به متولدان سال ۱۴۰۲ گفت: با سازمان برنامه و بودجه مذاکره می‌کنیم که این سهام برای متولدان ۱۴۰۲ هم داده شود.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که با توجه به اعطای سهام به متولدان سال 1401 طبق قانون بودجه، آیا این سهام برای متولدان امسال و در بودجه سال آینده هم در نظر گرفته شده است؟ اظهار داشت: در بودجه سال 1402 هنوز نداریم ولی درخصوص متولدان سال گذشته، مشخصات حدود 300 هزار نفر از مجموع 500 هزار ثبت‌نام‌کننده مورد تأیید دستگاه اجرایی قرار گرفته است.
وی افزود: آخرین جزییات و فرآیند به والدین این نوزادان اعلام خواهد شد و سازمان بورس تخصیص فرآیند سهام را انجام خواهد داد.
وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: این موضوع دارای قانون دائمی بوده و در آن تصریح شده که این کار باید از نیمه‌ سال 1400 آغاز شود اما برای سال 1400 تأمین اعتبار لازم صورت نگرفته بود، لذا این کار از سال 1401 شروع شد.
خاندوزی بیان کرد: حتی اگر در بودجه 1402 هم نباشد، با سازمان برنامه و بودجه مذاکره می‌کنیم که این سهام برای متولدان 1402 هم داده شود.
به گزارش تسنیم، خاندوزی اردیبهشت‌ماه سال جاری در این‌باره گفته بود ماده 11 قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد را مکلف کرده برای نوزادان تازه متولدشده سهامی را اختصاص دهد که این عدد برای متولدین سال 1401، یک‌ونیم میلیون تومان سهام به‌ازای هر فرد است.
این سهام تا 23سالگی به‌نام خود نوزادان باقی می‌ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در 24سالگی می‌توانند از آن استفاده کنند.
شیوه‌ دریافت این سهام نیز از طریق مراجعه به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند اعلام شده بود و برای بخش جدید هم شیوه‌های آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نوشته های مرتبط