بازار سرمایه

مراقب لینکهای جعلی سهام عدالت باشید

توفیق اقتصادی:فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه استان مازندران از شناسایی و کشف پرونده متهمی خبر داد که از طریق ارسال پیامک و لینک جعلی با عنوان ثبت نام سهام عدالت اقدام به برداشت ۴۰ میلیون ریال از حساب بانکی شهروند گلوگاهی کرده بود، خبر داد.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود کلوانی در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا شهرستان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن ها، پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: شاکی که پیگیر اخبار اختصاص ثبت نام سهام عدالت به افراد بوده است، غافل از ماهیت مجرمانه لینک‌های ارسالی به آدرس آلوده مراجعه نموده و پس از نصب بدافزار بر روی تلفن همراه شاکی برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز آغاز و جمعاً مبلغ ۴۰ میلیون ریال از حساب وی برداشت‌شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه تصریح کرد: اگرچه عدم توجه شاکی به هشدارهای پیشگیرانه‌ پلیس باعث بروز برداشت‌ غیرمجاز شده بود اما خوشبختانه شاکی با مرکز فوریت های سایبری پلیس آشنایی داشته و در همان لحظه که متوجه برداشت مال صورت گرفته می شود ضمن حضور در مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اقدامات پی‌جویی و ردیابی مالی در سریع‌ترین زمان ممکن توسط کارشناسان پلیس فتا صورت گرفت و وجه مسروقه به مبلغ۴۰ میلیون ریال به شاکی بازگردانده شد.
سرهنگ کلوانی بیان کرد: شهروندان اخبار روز جامعه را از منابع مطمئن و موثق پیگیری کنند و توجه داشته باشند که لینک‌های گنجانده‌ شده در پیامک‌ها یا پیام‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی خطرناک و آلوده هستند و هرلحظه ممکن است خطرات مالی یا دسترسی‌های غیرمجاز به دنبال داشته باشند.

 

نوشته های مرتبط