اقتصاد کلان اسلاید شو

مبالغی از حساب بانکی برخی خانوارها کسر شده!

توفیق اقتصادی: برخی از خانواده‌های ایرانی خبر می‌دهند که مبالغی از حساب بانکی آنها کسر شده است و هنگام مراجعه به بانک، به آنها اعلام شده که سازمان هدفمندی یارانه‌ها این مبلغ را از حساب آنها کسر کرده و در واقع یارانه را پس گرفته است.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی، این خانواده‌ها می‌گویند مبالغ کسر‌شده از حساب آنها ارقام متفاوتی دارد. برخی ارقام کسر‌شده را بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان اعلام می‌کنند و برخی دیگر این عدد را تا دو میلیون تومان هم می‌گویند.
پیگیری «شرق» از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حاکی از آن است که این ادعا صحت دارد و مبلغ کسر‌شده از حساب این خانوار به تعداد افراد خانواده ارتباط دارد و مربوط به یک نوبت واریز یارانه است.
این سازمان توضیح می‌دهد که در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد سال گذشته که ارز چهارهزارو ۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی حذف شد، بنا بر این بود که ما بازای حذف ارز چهارهزارو ۲۰۰ تومانی برای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان یارانه واریز شود و یارانه دهک‌های ضعیف‌تر تا ۴۰۰ هزار تومان می‌رسید، اما برخی خانواده‌هایی که از نظر وزارت کار پردرآمد تشخیص داده شده بودند از فهرست یارانه‌بگیران خط خوردند.
با‌ این‌حال، این موضوع موجب اعتراض شمار زیادی از حذف‌شدگان شد و دولت اعلام کرد که معترضان درخواست تجدیدنظر و بررسی دوباره کنند.
سازمان هدفمندی یارانه‌ها توضیح می‌دهد که بنا بر درخواست ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، نوبت اول یارانه ۳۰۰ هزار تومانی برای تمام ایرانیان واریز شد و معترضان به دهک‌بندی وزارت کار هم مشمول این قاعده شدند، اما یارانه واریزی در آن زمان قابل برداشت نبود.
بنا بر اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها، نتیجه بررسی اعتراضات به دهک‌بندی وزارت کار تا پایان سال ۱۴۰۱ طول کشید و این سازمان در اعتراض به بلوکه‌شدن منابع خود در حساب بسیاری از معترضان به دهک‌بندی درآمدی، خواهان تعیین تکلیف سریع‌تر این موضوع شد.
حالا با ردشدن اعتراض بسیاری از خانواده‌های ایرانی، دولت به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اجازه داده است اولین یارانه ۳۰۰ هزار تومانی را از حساب غیرمشمولان بردارد.

نوشته های مرتبط