صنعت بازرگانی

قیمت فلزات اساسی در دوران کرونا

توفیق اقتصادی :پیش بینی مناسب از رشد اقتصاد جهانی در سال جاری تحریکی بر بازار فلزات اساسی شده و قیمت ها را بالا برده است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی با اینکه با نوساناتی همراه است اما در بخش فلزات پر مصرف میل به افزایش قیمت دارد، پیش بینی مناسب تر از قبل برای رشد اقتصاد جهانی بر تقاضای فلزات اساسی تاثیر داشته و قیمت ها را بالا برده است.
قیمت فلزات اساسی در دوران کرونا و پس از آن به شدت تاثیر منفی گرفته بود چرا که رکود حاکم بر بازار به ویژه در بخش صنعت تقاضا را کم کرده و متعاقباً قیمت ها را کاهش داده بود.
بر اساس قیمت های بازار بورس لندن(LME)، در آخرین روز کاری این هفته بازارهای جهانی قیمت نیکل، سرب، روی با افزایش قیمت مواجه شدند و در همین حال سایر فلزات مانند مس، آلومینیوم و قلع کاهش قیمت داشتند.
در بازار بورس لندن، قیمت انواع فلزات اساسی کشف می شود و به عنوان مبنای تعیین قیمت در سایر بازارها هم است. این بازار معتبر ترین مکان تعیین قیمت این گونه فلزات است.
  قیمت‌ها در این بازار به این شرح است:
قیمت فلزات اساسی  برای تحویل سه ماه آینده
فلز(تن) قیمت(دلار)
مس 8235
آلومینیوم 2285
روی 2307
نیکل 21195
سرب 2035
قلع 25615
کبالت 28814
لیتیوم 45500
  پیش بینی مثبت نهادهای بین المللی درباره وضعیت رشد اقتصادی در سال جاری به رکود فلزات اساسی پایان داده و قیمت در این بازار اگرچه با نوساناتی همراه است اما قیمت ها افزایشی است.
رشد اقتصادی نشانه بهتر شدن وضعیت صنایع و ساخت و سازها است که باعث افزایش تقاضا و رشد قیمت در بازار می شود.

نوشته های مرتبط