نیم نگاه

قیمت طلا افزایشی می شود

توفیق اقتصادی: تحلیلگران عقیده دارند اگر همین شرایط ادامه داشته باشد قیمت طلا رو به افزایش خواهد بود و احتمال افزایش نرخ بهره پایین‌تر می‌آید.
به گزارش پایگاه  خبری توفیق اقتصادی، قیمت اونس طلا روز گذشته به بالاترین سطح خود در سه هفته‌ اخیر رسید؛ زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری آمریکا پس از آنکه احتمال افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو با تردید مواجه شد، کاهش یافت.
بازدهی خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین حد سه هفته اخیر سقوط کرد و دلار در روز سه‌شنبه تضعیف شد زیرا داده‌ها نشان داد فرصت‌های شغلی در ماه جولای به پایین‌ترین سطح حدود دو تا ۲.۵ سال گذشته رسیده است، در حالی که اعتماد مصرف‌کننده بیش از حد انتظار در اگوست کاهش یافت.
نرخ‌های پایین تر تقاضا برای طلای بدون بهره را افزایش می‌دهد.
در معاملات امروز انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را در نظر سرمایه‌گذاران پایین آورده و باعث شده قیمت طلا در حدود بالاترین رقم طی ۳ هفته گذشته باقی بماند.
قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با ۱۱ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۹۳۶ دلار رسید.
اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد سطح اشتغال در این کشور در ماه ژوئیه تا پایین‌ترین سطح طی دو سال و نیم گذشته پایین آمده و اطمینان مصرف کنندگان بیش از حد انتظار در ماه اوت کاهش یافته است.
بدین ترتیب سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین رقم طی سه هفته گذشته رسیده و شاخص دلار هم افت کرده است.
پایین آمدن نرخ بهره تقاضا برای سرمایه‌های غیر سودده مثل طلا را افزایش می‌دهد.
احتمال افزایش نرخ بهره پایین‌تر می‌آید
تحلیلگران عقیده دارند اگر همین شرایط ادامه داشته باشد قیمت طلا رو به افزایش خواهد بود و احتمال افزایش نرخ بهره پایین‌تر می‌آید.
سرمایه‌گذاران حالا منتظر اطلاعات وزارت بازرگانی آمریکادر مورد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی هستند که قرار است امروز منتشر شود.
شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی در روز پنجشنبه و گزارش لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی هم در روز جمعه اعلام می‌شود.
تحلیلگران رویترز عقیده دارند قیمت طلا احتمالاً تا ۱۹۴۸ دلار بالا خواهد رفت.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۲۵ دلار و ۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش ۹۸۱ دلار و ۲ سنت معامله می‌شود.
نظرسنجی نشان داد که اعتماد مصرف‌کننده در ایالات متحده پس از دو افزایش ماهانه متوالی در بحبوحه نگرانی‌ها درباره تورم، بیش از حد انتظار کاهش یافت.
سرمایه‌گذاران اکنون منتظر شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی در روز پنجشنبه و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه هستند.
اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز سه‌شنبه ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۸۸۹.۲۳ تن رسید.

نوشته های مرتبط