بازار پول

فرشید فرخ نژاد تاکید کرد:ضرورت تخصیص بهینه منابع و اهداف راهبردی در بانک کشاورزی

توفیق اقتصادی:مدیرعامل بانک کشاورزی از کاهش ۵۰ درصدی رقم اضافه برداشت بانک کشاورزی در ۹ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته، خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، فرخ نژاد با اعلام اینکه این موفقیت مرهون برنامه ریزی و هدف گذاری درست می باشد، اظهارداشت: رسالت ما در بانک کشاورزی، تجهیز منابع و تخصیص آن به بخش کشاورزی است و باید بپذیریم در راستای انجام این مهم، از تمام توان، انرژی و ظرفیت خود استفاده کنیم .
وی افزود: در حوزه ارتباط با مشتریان، انتظار می رود با مطالعه و آگاهی، در مسیر ارتقای ظرفیت خدمت رسانی به جامعه، مدیریت انتظارات جامعه هدف متناسب با منابع و مصارف بانک، شناخت فرصت ها، تهدیدها، بازار رقابتی و ظرفیت های موجود، گام برداریم.
مدیرعامل بانک کشاورزی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی باید در مسیر صحیح حرکت کنیم و از اصلاح فرآیندها، شایسته سالاری و اعمال تغییرات مثبت در راستای تحقق اهداف بانک کشاورزی استقبال کنیم.
تخصیص بهینه منابع و اهداف راهبردی
در شرایطی که اصلاح ناترازی نظام بانکی کشور مورد تأکید دولت و نهادهای نظارتی است، بانک کشاورزی با تخصیص بهینه منابع و راهبردی توانسته است گام های اساسی بردارد.
این بانک با استفاده از ظرفیت های خود برای خدمت همه جانبه به بخش عمومی و کشاورزی، اقداماتی عملیاتی و راهبردی برای تأمین منابع مورد نیاز و افزایش سهم مناسب از بازار انجام داده است ک ماحصل آن در حال بروز است.
استفاده از روش های قانونی
همچنین با استفاده از روش های قانونی موجود از جمله سرمایه و امکانات دولت، خطوط اعتباری، ساده سازی فرآیند ها، افزایش سرعت ارائه خدمات و … تلاش دارد تا زمینه اطمینان جامعه هدف را به نحو مطلوب و متناسب با امکانات و منابع موجود فراهم کند.
عملکرد بانک کشاورزی به پرداخت بیش از یک میلیون و۵۰ هزار فقره تسهیلات در سال ۱۴۰۱، رشد دو برابری حجم عملیات ارزی و افزایش سهم از بازار ارزی نظام بانکی کشور گواه این ادعاست.
رشد منابع بانکی
گفتنی است علی رغم محدودیت هایی که وجود دارد، منابع بانک نسبت به میانگین نظام بانکی رشد بیشتری داشته است.
همچنین در ارائه خدمات و تعامل با مشتریان این بانک علاوه بر اجرای تکالیف خود به عنوان یک بانک توسعه ای، اصول و ادبیات بانکداری نیز مراعات می شود.
شرایط حساس بخش کشاورزی از جمله، نوسانات قیمت نهاده ها که چالش هایی را برای برخی از زنجیره های تولید ایجاد کرده بود و همچنین افزایش نیاز واحدهای تولیدی دام و طیور به تسهیلات سرمایه در گردش، از جمله بخش های مهمی بود که این مشکلات با حمایت بانک کشاورزی برطرف شده است .

نوشته های مرتبط