دسته بندی نشده اقتصاد کلان

عشقی:۱۳۰ همت رد دیون دولت به پیمانکاران

توفیق اقتصادی :ییس سازمان خصوصی سازی گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ ملک مازاد دولت شناسایی شده که این سازمان در تلاش است که این میزان را به ۴ هزار ملک برساند.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، ابراهیم بازیان، رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: در حال حاضر در سازمان خصوصی سازی بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ملک به عنوان مازاد در استان‌ها شناسایی شده که در مرحله ارزش افزایی، ارزش گذاری و پیگیری فروش آنها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در قالب بسته‌های رونق استانی، علاوه بر موضوع مولدسازی املاک، تخصیص این املاک به پروژه‌های نیمه تمام در قالب مصوبات کمیته پایش که به پیشنهاد استان‌ها تهیه شده است را نیز پیگیری می‌کنیم.

بازیان در ادامه اضافه کرد: مولدسازی در مسیر رو به جلو و درستی است. امیدواریم تا انتهای سال جاری عدد ۲ هزار و ۵۰۰ ملک شناسایی شده کنونی به ۴ هزار عدد برسد.

وی درباره مولدسازی املاک مازاد گفت: عوائد حاصل از فروش و نیز عوائد حاصل از تغییر کاربری این املاک که به نوعی مولد سازی شده‌اند، به خزانه واریز شده و یا به پروژه‌های عمرانی نیمه تمام تخصیص می‌یابد.

بازیان گفت: در برنامه سال جاری سازمان بایستی از محل واگذاری‌ها معادل ۶۰ همت به خزانه واریز شود و عدم تحقق این مساله یعنی کسری بودجه، یعنی این سازمان در این درجه از اهمیت قرار دارد و باید دقت شود که این سازمان چقدر در پیشبرد اهداف توسعه کشور اثرگذار است.

وی تصریح کرد: در سال جاری به استناد قانون بودجه، حدود ۱۳۰ همت رد دیون دولت به پیمانکاران از محل‌های مختلف پیش بینی شده است که این عدد در حوزه مولدسازی نیز ۴۰ همت است و تکلیف داریم این رقم از محل فروش، تهاتر و سایر شئون مولد سازی تأمین شود.

نوشته های مرتبط