اقتصاد کلان

طرح پلکانی اقساط تسهیلات صندوق ملی مسکن

توفیق اقتصادی:رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن گفت: برای کمک به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن، پرداخت اقساط تسهیلات این واحدها از حالت یکسان به پلکانی تغییر کرد.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، محمدرضا اسماعیلی، رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن در یک برنامه رادیویی درباره پرداخت تسهیلات به متقاضیان نهضت ملی مسکن اظهار کرد: این پرداختی است که از ابتدای سال رخ داده، صرف پروژه‌ها شده و ماحصل آن تحویل خانه به متقاضیان است. برخی از این خانه‌ها در قالب نهضت ملی مسکن آغاز شده و بخشی دیگر در قالب مسکن مهر بودند.
وی افزود: دولت در تلاش است تا در اسرع وقت پروژه های حمایتی را به سر انجام برساند بر این اساس پروژه های با پیشرفت فیزیکی به سر انجام برسد. تلاش داریم تا پروژه ملی نهضت مسکن را به نتیجه برسانیم؛ زیرا این موضوع قانون است.
اسماعیلی تاکید کرد: از زمانی که صندوقت ملی مسکن به عملیات تامین ملی نهضت ملی اضافه شده دو اتفاق بزرگ رخ داده می توان به تسریع در تحویل واحد آمده شده و تاثیر مثبت بر بازار مسکن اشاره کرد.
بازار مسکن راضی کننده نیست
رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با بیان اینکه وضعیت فعلی بازار مسکن از نظر التهاب قیمت راضی کننده نیست، تصریح کرد: با این حال تلاش خود را تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه خواهیم داد اما در مقایسه ماه‌های گذشته شاهد تورم منفی در حوزه مسکن هستیم.
به گفته اسماعیلی، روند تورمی منفی خیلی خوشحال کننده و امیدوار کننده است اما در کنار این موضوع مسکنی را باید بسازیم که متناسب با نیاز مردم باشد. در غیر این صورت مسکن ساخته شده تبدیل به خانه خالی خواهد شد.
ساخت مسکن دارای عملیات چندلایه بوده و شامل ابعاد اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی، فنی و مهندسی است که باید به آن ها توجه شود.
رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن بیان کرد: خدمات نظام بانکی به عملیات ساخت مسکن را باید به دو بخش سیاستگذاری‌های پول و اعتبار و بانک‌های ناهمراه تقسیم کرد.
اتفاقات خوبی در بخش اول رخ داده و از بانک مرکزی بابت کاهش نرخ سود مشارکت سپاسگزاریم. افزایش میزان تسهیلات در این قالب رقم خورد.
وی یادآور شد: اتفاق خوشحال کننده دیگر تغییر روند پرداخت اقساط از حالت یکسان به پلکانی است. با توجه به شناخت از متقاضیان و مشکلات آنها در پرداخت اقساط با اجرایی شدن آن فشار کمتری به مردم وارد خواهد شد.

نوشته های مرتبط