نیم نگاه

شکست بیت‌کوین از اتریوم، شیبا، دوج‌‌کوین و بایننس

توفیق اقتصادی:بیت‌کوین در بهترین روز‌های خودش قرار دارد و با احتساب بازدهی ۵۰ درصدی در یک ماه به یک قدمی کانال ۷۰ هزار دلار رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی، افزایش قیمت بیت کوین از این جهت در روز‌های اخیر مورد توجه تریدر‌ها و افکار عمومی قرار گرفته که رهبر بازار ارز دیجیتال رسما پا به محدوده جدیدی گذاشته اما از یک ماه قبل به این طرف اتریوم به‌عنوان دومین رمزارز برتر بازار سود ۶۰ درصدی برای سرمایه‌گذارانش به ارمغان آورده و اوضاع دوج‌کوین، شیبااینو و بایننس نیز که جزو ۱۰ رمزارز برتر بازار قرار می‌گیرند، از خود بیت‌کوین توپ‌تر بوده است.
قیمت بیت‌کوین؛ ۶۹ هزار و ۳۹۰ دلار
قیمت بیت‌کوین امروز یکشنبه ۲۰ اسفند به شکل لحظه‌ای ۶۹ هزار و ۳۹۰ دلار به‌ثبت رسید. نسبت به دیروز که بیت‌کوین روی پله‌های ابتدایی کانال ۶۸ هزار دلار معامله می‌شد، شاهد رشد تقریبا یک درصدی هستیم و به پول خودمان بیت‌کوین معادل چهار میلیارد و ۱۵۰ میلیون ارزش دارد.
قیمت بیت‌کوین حالا با احتساب رشد یک درصدی که در شبانه‌روز قبلی تجربه کرده، حدود ۱۲ درصد درمقایسه با یکشنبه هفته قبل و نزدیک ۵۰ درصد نسبت به یک ماه قبل بالا آمده است.
بیت‌کوین آن زمان بیشتر از ۴۷ هزار دلار ارزش نداشت، اما در این مدت حرکت صعودی بدون توقفی را آغاز کرده و حالا با نزدیک به مرز ۷۰ هزار دلار روی قله جدیدی ایستاده است.
بیت‌کوین با این وجود نسبت به اتریوم که از حیث تسلط به بازار ارز دیجیتال در جایگاه دوم قرار دارد، حدود ۱۰ درصد بازدهی کمتر داشته است و اوضاع دوج‌کوین، شیبااینو و بایننس‌کوین نیز از خود بیت‌کوین بهتر بوده است.
قیمت اتریوم؛ سه هزار و ۹۵۰ دلار
نمودار اتریوم بازدهی ماهانه تقریبا ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد. اواسط بهمن امسال هر واحد اتریوم معادل دو هزار و ۴۹۰ دلار خریدوفروش می‌شد و حالا این عدد با رشد هزار و ۵۰۰ دلاری به مرز چهار هزار دلار رسیده است.
قیمت اتریوم امروز به‌شکل لحظه‌ای سه هزار و ۹۵۰ دلار به‌ثبت رسید که بادرنظر گرفتن تتر ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومانی، معادل ۲۳۴ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان محاسبه می‌شود.
اتریوم در این مدت مثل بیت‌کوین روی مسیر صعودی حرکت کرده و یکبار روز ۱۸ اسفند امسال با نزدیک شدن به محدوده سه هزار و ۹۸۰ دلار روی بلندترین ارتفاع از دی‌ماه ۱۴۰۰ قرار گرفته است.
اتریوم بااحتساب بازدهی ماهانه ۶۰ درصدی، نسبت به سه ماه قبل رشد قیمت ۷۵ درصدی و درمقایسه با یک سال قبل بازدهی ۱۸۵ درصدی را تجربه می‌کند و از این حیث نیز نسبت به بیت‌کوین دست بالاتر را دارد. از نظر تسلط به بازار ارز دیجیتال، اما اتریوم با سهم ۱۸ درصدی پشت سر بیت‌کوین قرار دارد.
شکست بیت‌کوین از بایننس، دوج‌کوین و شیبا
باننس‌کوین درحال حاضر به حدود سه درصد از پول‌های موجود در بازار کریپتو احاطه دارد و از این بابت پشت‌سر بیت‌کوین، اتریوم و تتر می‌ایستد. با این حال بررسی‌های بازار مشخص می‌کند در یک ماه اخیر که بازدهی بیت‌کوین به مرز ۵۰ درصد رسیده، آن‌هایی که در کیف پولشان بایننس‌کوین داشتند به سود ۶۵ درصدی دست پیدا کرده‌اند.
قیمت بایننس‌کوین در این مدت از ۳۲۲ دلار به ۵۳۳ دلار پریده و معادل بازدهی دقیق ۶۴.۸ درصد است. دوج‌کوین و شیبااینو هم که اخیرا خودشان را به جمع ۱۰ رمزارز برتر بازار رساندند و اتفاقا جزو گزینه‌های مورد نظر تریدر‌های ایرانی محسوب می‌شوند، در همین مدت یعنی یک ماه اخیر به‌ترتیب رشد قیمت ۱۲۰ و ۲۴۰ درصدی را تجربه کردند.
قیمت دوج‌کوین الان درحالی به ۰.۱۷۴ (تقریبا ۱۰ هزار و ۴۰۰) تومان است که یک ماه قبل این عدد ۰.۰۸ دلار یا به‌عبارتی چهار هزار و ۴۵۰ تومان بوده است.
شیبااینو هم که رتبه‌بندی جدید رمزارز‌ها خودش را به جمع ۱۰ گزینه اول رسانده، الان به‌پول خودمان نزدیک دو تومان ارزش دارد و این عدد به‌معنی بازدهی شگفت‌انگیز ۲۴۰ درصدی است.

نوشته های مرتبط