بازار سرمایه

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا خبر داد :گسترش همکاری پلیس با سازمان بورس

توفیق اقتصادی :رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از برنامه همه‌جانبه پلیس برای پیشگیری از وقوع تخلف در بازار سرمایه خبر داد.
به گزارش  پایگاه خبری توفیق اقتصادی، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در مراسم آشنایی با مفاهیم و کلیات بازار سرمایه ویژه پلیس امنیت اقتصادی و در جمع روسای پلیس امنیت اقتصادی کشور که در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، با تاکید بر این که پلیس امنیت اقتصادی برای همکاری با سازمان بورس و همچنین افزایش توانمندی و علم و آگاهی در بازار سرمایه تلاش جدی می‌کند، اظهار داشت: جایگاه واقعی پلیس که برقراری نظم و امنیت در حوزه‌های تجارت، اقتصاد و کسب و کار است باید به درستی شناسانده شود.
پیشگیری از وقوع تخلفات در بازار سرمایه
وی با بیان این که در هفته جاری و طی دو روز با مفاهیم و کلیات بازار سرمایه آشنا خواهیم شد، عنوان کرد: پلیس امنیت اقتصادی در حال تلاش جدی است که با مجرمان و متخلفان اقتصادی در حوزه بازار سرمایه بیش از پیش برخورد کرده و نسبت به پیشگیری از وقوع برخی تخلف‌ها اقدامات اساسی انجام دهد.
سردار رحیمی ادامه داد: بحث امنیت اساسی‌ترین موضوعی است که هر جامعه به آن نیاز دارد و اگر امنیت نباشد، هیچ فعالیتی در بُعد سیاسی، اقتصادی و تجارت موثر واقع نخواهد شد.
عمق بخشی به امنیت اقتصادی
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه سخت‌ترین کار برقراری امنیت در کشور است، افزود: امنیت، زیرساخت، مبنا و پایه هر کاری است که امروزه شاهد برقراری آن در کشور هستیم. بحث امنیت اقتصادی موضوع نوپایی است که باید به آرامی به آن عمق بیشتری بخشیده شود.
وی اظهار داشت: بحث امنیت در بازار سرمایه از جمله موضوع‌های جدی و حیاتی است و براساس آن پلیس امنیت اقتصادی ارتباط خود را با سازمان بورس و اوراق بهادار مستحکم و نزدیک‌تر کرده است.
مجموعه قدرتمند و توانمند سازمان بورس
سردار رحیمی با بیان این که عملکرد مناسب سازمان بورس و اوراق بهادار در دوره جدید، آرامش را به بازار سرمایه بازگردانده و دیگر شاهد نوسان‌های شدید نیستیم، گفت: در هر جامعه‌ای برای اینکه اطمینان بخشی سرعت جدی پیدا کند باید از مجموعه امنیت کارآفرینان در کنار خود استفاده کنند.
در ادامه رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا، با بیان اینکه وجود پلیس باید امنیت آفرین و امنیت زا باشد، گفت: پلیس در حوزه بازار سرمایه و بازار اقتصاد و همچنین فرایند تجارت تلاش خواهد کرد تا امنیت آفرینی را به جایگاه اصلی خود برساند.
امنیت بخشی برای فعالان حوزه بازار سرمایه
وی مطرح کرد: سرمایه گذاران باید با آرامش خاطر فعالیت خود را ادامه داده و اجازه ندهند فضای اقتصادی کشور جولانگاه متخلفان باشد.
سردار رحیمی خاطرنشان کرد: امروز بازار سرمایه به سمت اعتماد آفرینی در حال حرکت است و پلیس امنیت اقتصادی نیز در کنار سازمان بورس برای حفاظت از سرمایه‌های مردم فعالیت می‌کند.
وی بیان کرد: پلیس امنیت اقتصادی در راستای ماموریت اساسی و امنیت آفرینی در حوزه اقتصادی با جدیت در کنار بخش‌های اقتصادی از جمله سازمان بورس ایستاده است و با قدرت فعالیت خواهد کرد.
گسترش همکاری پلیس با سازمان بورس
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه کار کارشناسی خوبی شروع شده، افزود: با برگزاری دوره های آموزشی لازم از سوی اساتید سازمان بورس، همکاری پلیس امنیت اقتصادی با این نهاد در برخورد با متخلفان و پیشگیری از وقوع جرم گسترش می‌یابد.
سردار رحیمی با بیان این که جنگ امروز دشمن، جنگ تمام عیار اقتصادی است، عنوان کرد: باید به صورت جهادی به مقابله با دشمن پیش برویم و مقابله با مجرمان اقتصادی جزو اولویت‌های کاری پلیس امنیت اقتصادی است.

نوشته های مرتبط